למרות האינטימיות של מועדון זאפה, מתיסיהו לא הצליח לגעת בקהל

בן שלו
בן שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בן שלו
בן שלו

ההופעה הזאת של מתיסיהו היתה אמורה להיות תענוג גדול, בראש ובראשונה בגלל המיקום. בימים כתיקונם אין סיבה להתרגש מהתנאים שמציע מועדון זאפה בתל אביב, אבל יממה אחת בלבד אחרי ההופעה (הנהדרת, אבל זה לא רלוונטי) של דילן באיצטדיון העצום והמקולל, הופעה במועדון קטן ודחוס, שבו אתה עומד במרחק כמה מטרים מהאמן המופיע, נשמעה כמו רעיון מצוין. על אחת כמה וכמה במקרה של מתסיהו, שלפני כמה שנים, בעת שדרך כוכבו, נתן הופעה בינונית בהאנגר 11 הענק, ואילו עכשיו, כשסנסציית הראפר החרדי שככה (ובצדק), חזר לאתרי הופעות יותר קטנים, שאמורים לעשות לו רק טוב.

מתיסיהו היה כל כך קרוב לקהל בהופעה הזאת, שעם קצת מאמץ הייתי יכול למשוך לו בציציות. ובכל זאת, למרות האינטימיות המועדונית, זאת לא היתה הופעה טובה. גם לא רעה. בינונית כזאת, שום דבר לספר עליו לרבי.

בצהרי יום המופע מתיסיהו התארח באולפן של 88 אף-אם. הוא דיבר בלחש ואמר שהקול שלו קצת נשחק ממאמץ. אפשר היה להרגיש את זה בהופעה. השירה והריפרופ שלו היו אנמיים מתמיד. היו כמה שירים שבהם הוא הצליח להפוך את בעיית המיתרים ליתרון ולהישמע עדין ומרחף, אבל ככלל הוא נשמע חלבי למדי. הוא גם לא נראה כאילו הוא יוצא מגדרו כדי שההופעה תמריא.

מתיסיהו הופיע עם להקת הליווי הקבועה שלו, דאב טריו, וגם ממנה לא באה הישועה. אפשר היה, עם קצת מאמץ, להתרשם וליהנות מהאופי המגובש של המוסיקה (דאב טריו, כפי שאפשר להבין משמו, לקח את השירים של מתיסיהו לאזורי הבס המהדהד), אבל שלושת חברי הלהקה התגלו כמוסיקאים בעלי דמיון מוגבל, והדאב-על-סטרואידים שלהם, סמיך ובשרני ככל שיהיה, היה קצת משעמם.

לפני שנה וחצי מתיסיהו הופיע בבארבי עם אותה להקה, ואז ההופעה התבשלה לאט אבל הצליחה להתחמם ואף להגיע לרתיחה בהדרן מצוין שנמשך לא פחות מ-50 דקות. שלשום זה לא קרה, והעובדה שההדרן נמשך רבע שעה בלבד מלמדת אולי שגם מתיסיהו יודע את זה. הערב הוא יופיע בכיכר ספרא בירושלים, לצד "הדג נחש". קשה להאמין שגם שם הוא ישמור על קורקטיות. כשהוא ישיר את "Jerusalem", מול כמות גדולה של חסידים (תרתי משמע), אפשר להמר שהכיכר תבער.

מתיסיהו. זאפה תל אביב, 21.6

מתיסיהו. השירה והריפרופ היו אנמיים מתמיד

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ