ביל גייטן יחליף את ג'ון גליאנו, שפוטר מהמותג הנושא את שמו

שחר אטואן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחר אטואן

המעצב הבריטי ביל גייטן יחליף את ג'ון גליאנו כמנהל האמנותי של המותג "ג'ון גליאנו".

ביום שישי נערכה בפאריס תצוגת בגדי הגברים של המותג לקראת קיץ-אביב 2012. גליאנו, שפוטר באפריל מהמותג הנושא את שמו לאחר שתועד מתבטא בפומבי בצורה גזענית ואנטישמית, נפקד מהתצוגה.

גייטן (51), שהיה יד ימינו של גליאנו ב-23 השנים האחרונות, עלה בסוף התצוגה אל המסלול ואישר באופן רשמי את מינויו כמנהל האמנותי במקום המעצב המייסד, שהמשפט נגדו מתנהל בימים אלו בפאריס. דובר מטעם המותג אישר אתמול את דבריו.

במכנסיים וחולצת כפתורים מבד דנים תכול, ונעלי סניקרס שחורות, הופעתו הנינוחה של גייטן היתה שונה מאוד מזו התיאטרלית של גליאנו. אך בקולקציה שעיצב הוא שזר לא מעט מחוות לעבודתו של המעצב המייסד ולדמותו הססגונית. פרט למראה הפיראטי המחויט שהפך כה מזוהה עם המותג, גייטן שלח אל המסלול דוגמנים גרומים ובעלי תווי פנים מחודדים שדמו להפליא לגליאנו בשיערם החלק הארוך והמתבדר שסורק לצדי הפנים, בכובעים רחבי השוליים שכיסו את פניהם או בסרטי השיער שלמצחם, השפם הדקיק שעיטר את פניהם ובחולצות הכפתורים הפרומות שעטו.

גליאנו עצמו נהג להלביש את הדוגמנים ששלח אל המסלול בצלמו. על רקע זה, הדברים שאמר יו"ר המותג, פייר דני, לכתבת ה-WWD ביום שלפני התצוגה, בהם ציין כי צוות המעצבים של המותג הצליח ללכוד היטב את רוחו של המעצב המייסד, קיבלו משנה תוקף.

משפטו של גליאנו החל בשבוע שעבר בפאריס. לדברי עורכת הדין שלו, אורליאן האמל, גליאנו אינו אנטישמי, אלא חולה - ומכור לאלכוהול, לכדורי שינה ולכדורים נגד דיכאון. גליאנו עצמו סיפר שאינו זוכר כלום מהאירועים. "הייתי שבור וממוטט נפשית מאז 2007, אז מת בן זוגי סטיבן כשלקה בהתקף לב". גילויים אנטישמיים פומביים נחשבים בצרפת לעבירה פלילית, שהעונש עליה הוא עד שישה חודשי מאסר. גזר דינו של המעצב יוכרע לקראת סוף השנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ