קצרים

רון וידברג ימונה לראש בית הספר לחינוך מוזיקלי במכללת לוינסקי, רייטינג מחרימים את מנחם בן וג'יימס בונד מתחתן בסתר

גלריה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלריה

רון וידברג ימונה לראש בית הספר לחינוך מוזיקלי במכללת לוינסקי

המלחין והחוקר רון וידברג, חתן פרס ראש הממשלה למלחינים, יעמוד משנת הלימודים הבאה בראש בית הספר לחינוך מוזיקלי של מכללת לוינסקי. המנהל הנוכחי של בית הספר, אמנון וולמן, כיהן בתפקיד שלוש שנים והוא עובר לתפקיד מרצה באקדמיה למוזיקה בירושלים. עם מינויו לתפקידו החדש במכללת לוינסקי עוזב וידברג את משרתו כראש המחלקה לספרות, שפות ואמנויות באוניברסיטה הפתוחה. לדבריו, הסיבה להחלפת המשרה היא כלכלית. במקומו של וידברג ימלא את התפקיד באוניברסיטה הפתוחה המוזיקולוג בנימין פרל, לתקופת מעבר, ואחריה ייכנס לכהונה הסוציולוג חוקר תרבות הפופ מוטי רגב.

חגי חיטרון

תקדים ישראלי: MTV ישראל ייתן קרדיטים גם לבמאי הקליפים

אתר האינטרנט והערוץ הישראלי של MTV יעניקו קרדיט לבמאי הקליפים הישראליים המשודרים אצלם. הסדר תקדימי זה, שהושג בשבוע שעבר בין חברת ענני תקשורת לאיגוד הבמאים, חורג ממדיניותה של החברה העולמית שנוהגת לתת קרדיט לאמן, שם השיר וחברת התקליטים בלבד. את ההסדר גיבשו ביניהם איגוד הבמאים, שאותו ייצגו במאי הקליפים רועי ורנר, יוני מרדכי, תומר בהט ואלעד זכאי, וחברת ענני תקשורת, המפעילה בארץ את הערוץ והאתר. לפני כחצי שנה הושג הסדר דומה עם "מאקו", אתר האינטרנט של זכיינית ערוץ 2 קשת, שהעלה בעבר קליפים ישראליים לאתר מבלי להעניק קרדיט ליוצריהם. אז דווח כי לאחר דיון בין הצדדים קיבלו היוצרים גם פיצוי כספי. מחברת ענני תקשורת נמסר: "אנו פועלים, ונמשיך לפעול, בשיתוף פעולה עם כל יוצר ואמן מוזיקלי". רני בלייר, יו"ר איגוד הבמאים, מסר בתגובה: "אנחנו שמחים על כך שחברת ענני תקשורת החליטה להעניק קרדיטים לבמאים ישראלים באתר ובערוץ MTV. זהו מהלך חשוב ומתבקש, שמהווה עוד אבן דרך במאבק להכרה בזכויות יוצרים של במאים".

גילי איזיקוביץ

"רייטינג" ביטל את הטור של מנחם בן בשל התבטאויותיו נגד הומוסקסואליות

העיתונאי מנחם בן פוטר מהמגזין "רייטינג" מבית מעריב, בו כתב טור, ונקרא לשיחת בירור בתוכנית הטלוויזיה "דיבור ישיר", בה הוא משתתף, בעקבות דברים שכתב ואמר נגד הומוסקסואליות. בן, שהשתתף בתוכנית "פנים אמיתיות" של אמנון לוי בערוץ 10, סיפר כי הוא תומך בחקיקה עתידית שתוציא מחוץ לחוק הומוסקסואליות. לאחר מכן הוא הגיב לתכנית בטור שלו וכתב ש"אמנם בעד איסור בחוק עתידי על הומוסקסואליות, אבל החרגתי מכך את כל מי שהיה הומו קודם לכניסת החוק החדש, אם וכאשר". על פיטוריו של בן מ"רייטינג", כך על פי גורמים ממעריב, הוחלט כבר בסוף השבוע האחרון. אך אתמול בבוקר, עוד לפני ההודעה, נפתחה ברשת החברתית פייסבוק קבוצת מחאה בשם "יפוטר מנחם בן מקשת וממעריב" . נכון לאמש, הצטרפו אליה כ-1,500 חברים. גם זכיינית ערוץ 2 קשת, המשדרת את תוכנית הפאנל "דיבור חדיש" בה משתתף בן, לא נותרה אדישה לדברים. מפיק התוכנית, אמנון רבי, כתב לסמנכ"ל התוכניות של הזכיינית כי בן נקרא לשיחת בירור, שם "הובהר לו כי לא יהיה מקום להשמעת דעות מסוג זה על סט התוכנית", והוסיף כי מערכת התוכנית מגנה את האמירות. בן מסר בתגובה כי "כל הדבר מבוסס על דיבה ושקר שהתחילו בפתח התוכנית של אמנון לוי. אמרתי כי כל ההומואים הקיימים היום יהיו כשרים לחלוטין ואסור לפגוע בהם. אני נגד כל אפליה ובעד איסור על הומוסקסואליות בעתיד. אני חושב שההיתר להומוסקסואליות שניתן בעבר הביא לתופעה מתפשטת ואני נגד ההיתר". מעריב סירב להגיב לדברים.

גילי איזיקוביץ

דניאל קרייג ורייצ'ל וייז התחתנו בסתר

השחקנים הבריטים רייצ'ל וייז ודניאל קרייג התחתנו בשבוע שעבר בניו יורק לאחר שיצאו יחד כמה חודשים. בטקס הצנוע, שנכחו בו רק ארבעה, השתתפו לצד שני חברים קרובים גם אלה, בתו בת 18 של קרייג, והנרי, בנה בן 5 של וייז. קרייג (43) התפרסם בתפקידו כג'יימס בונד, השחקן השישי במספר שנכנס לנעליו של הסוכן החשאי. וייז (41) זכתה באוסקר משנה על תפקידה בסרט "הגנן המסור". השניים גם מגלמים בעל ואשה ב"Dream House", סרט האימה של ג'ים שרידן ("כף רגלי השמאלית") שיעלה לאקרנים בסתיו. קרייג, שישתתף בגרסה האמריקאית של "נערה עם קעקוע דרקון", עתיד לגלם שוב את בונד בסרט ה-23 במספר שיעלה לאקרנים בסוף 2012. וייז היתה בת הזוג של הבמאי דארן ארונופסקי.

איתמר זהר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ