הצצה לחדר החקירות

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

ביום שבו נחשפה לראשונה לציבור פרשת היעלמה של הילדה רוז פיזם ארזה הבמאית והמפיקה נילי טל מצלמה והחלה לתעד. היא קיבלה גישה לצילומים מתוך חדרי החקירה, מהרגע שבו הובא לשם סבה של רוז, רוני רון, וכאשר השוטרים עדיין קיטלגו את הסיפור כסכסוך משפחתי רגיל. טל שוחחה עם העובדת הסוציאלית שדרשה מהמשטרה להגיע לדירת הסב והאם; עם השוטר שגרר את רון מחוץ לדירה, אל תחנת המשטרה; עם המפקד שהתקשה להאמין לרון, העומד על גדת הירקון ועם צמד החוקרות שבאוזניהן התוודה.

היא גם התחקתה אחרי מסלול חייה הקצרים של רוז, בין צרפת לישראל, בין סבתות ואב ביולוגי, בית חולים ובתי יתומים. פרשת הרצח, שנחשפה בקיץ 2008, הסעירה את המדינה במשך שבועות. נדמה שלא נותר פרט מוכמן בנוגע אליה, תמלולי החקירות, המכתבים האינטימיים, הסיפור המשפחתי הבלתי אפשרי וסופו הלא נתפש, כולם נפרשו בהרחבה.

אלא שדווקא היקף הדברים בסרטה של טל, שישודר הערב בערוץ 2, היסודיות וההצגה האינטימית שלהם, יוצרים סרט מבעית. זוהי נתיחה לאחר המוות לפרשה ולכוחות האפלים, המנוגדים לכל רגש אנושי, שהתגלו בה. ככזו היא גם מעוררת מחשבות בנוגע לנפשות הפועלות, מקומן בפרשה והאשמה שהציבור הטיח בהן.

הגרסה שתשודר הערב בערוץ היא לא הגרסה המקורית. זו רצופה בקטעי וידיאו מחדרי החקירה וצילומים משטרתיים נוספים, שנאסרו להקרנה לציבור כדי שלא להפוך את חדר החקירות חומר לריאליטי. במקום, הוחלט לערוך שחזורים מדויקים למה שהוסרט בחדרי החדרים לנגד עיניהם של חוקרים מיומנים, שגם הם התקשו לשמור על פנים חתומות.

"סוד הרצח של רוז". ערוץ 2, 21:00

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ