תומר זרחין-צרובה
תומר זרחין

דווקא בתקופה שארגוני זכויות האדם מותקפים מבית, הוכרזה אתמול בארה"ב זכייתה של האגודה לזכויות האזרח בישראל בפרס גרובר לצדק לשנת 2011. הפרס מוענק מדי שנה על ידי קרן גרובר לאנשים או ארגונים מרחבי העולם בשל תרומתם לקידום הצדק באמצעות ערכאות משפטיות ושוויון בפני החוק.

הישראלי היחיד שזכה עד היום בפרס היוקרתי הוא נשיא בית המשפט העליון לשעבר השופט בדימוס אהרון ברק.

יחד עם האגודה לזכויות האזרח זכו השנה בפרס, ששוויו הכולל חצי מיליון דולר, עוד שני פעילים אמריקאים ושני ארגונים מרחבי העולם.

בהודעה מטעם קרן גרובר נמסר כי האגודה לזכויות האזרח בישראל מובילה את המאבק למען קידום זכויות האדם בישראל ובשטחים שבשליטתה. בפרט, צוין תפקידה של האגודה בהגנה על חופש הביטוי, הזכות לפרטיות, חופש התנועה, הזכות לבריאות, הזכות לדיור נאות והזכות לחינוך והגנה על זכויותיהן של אוכלוסיות מופלות, בהן אזרחי ישראל הערבים, נשים, קהילת ההומואים והלסביות, מהגרי עבודה ופלסטינים בשטחים.

נשיא האגודה לזכויות האזרח, הסופר סמי מיכאל, אמר אתמול: "בימים שבהם מתנהלת מערכת הסתה פרועה נגד ארגוני זכויות אדם בישראל, שעה שגורמים אפלים עושים להגביל את חופש הביטוי ולחוקק חוקים גזעניים, האגודה לזכויות האזרח בישראל מובילה מאבקים חשובים ביותר למען צביונה ההומני של החברה בישראל. היום רושמת האגודה הישג בינלאומי חשוב עם קבלת הפרס היוקרתי, פרס גרובר לצדק".

עוד אמר מיכאל כי הפרס משמש מקור לאופטימיות וגאווה ליהודים וערבים העושים למען צדק חברתי ולאומי בתנאים קשים ובאווירה עכורה. "המאבק העקבי של פעילי זכויות אדם משכנע רבים כי השתיקה וחוסר מעש עלולים לעודד את אויבי הדמוקרטיה ולעוות את פני החברה. ביום מרגש זה אני מברך את פעילי האגודה לזכויות האזרח, עובדיה, חבריה ותומכיה. הכרה בינלאומית חשובה זו מהווה עידוד לכולנו להמשיך לפעול למען ישראל נאורה וצודקת לכל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ