הסינמטק החדש בנתיבות ייחנך בפסטיבל סרטים ואירועי תרבות

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

הסינמטק החדש בנתיבות ייחנך בפסטיבל של שלושה ימים. הפסטיבל, שיחל ב-23 בחודש במעמד שרת התרבות לימור לבנת, ייערך בשיתוף עם פסטיבל הקולנוע בירושלים. הסינמטק בנתיבות התחיל לפעול לפני כחודשיים, ופסטיבל הסרטים יהיה אירוע הפתיחה הרשמי שלו. סינמטק נתיבות יצטרף לסינמטק שדרות, שהיה עד כה היחידי באזור הדרום.

הפסטיבל הוא פרי יוזמה משותפת של משרד התרבות ועיריית נתיבות, ומופק על ידי רשת המרכזים הקהילתיים בנתיבות בשיתוף סינמטק ירושלים. במסגרתו יוקרנו סרטים לילדים ולמבוגרים במחיר של 10 שקלים, ויתקיימו מופעים שונים. בין היתר, הרכבים שינגנו מוזיקה מסרטים, מופע של להקת "טררם" יתקיים בליווי הקרנות ענק על קיר הסינמטק והופעות רחוב.

עם הסרטים שיוקרנו נמנים "בוקר טוב אדון פידלמן" בבימוי יוסי מדמוני, זוכה פרס הסרט הישראלי הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים האחרון; "אחותי היפה" בבימוי מרקו כרמל; הסרט התיעודי "הדולפין" בבימוי דני מנקין ויונתן ניר וסרט המדע בדיוני האמריקאי "סופר 8", בבימויו של ג'יי ג'יי אברהמס ובהפקת סטיבן ספילברג. הסרט התיעודי "עירקנרול" של גילי גאון ינעל את הפסטיבל. הסרט עוסק במוזיקאי דודו טסה היוצא למסע בעקבות המוזיקה של סבו ואחיו, שהיו מגדולי המוזיקאים בעיראק עד שעלו לישראל. ההקרנה תיחתם במופע של טסה.

פתיחת הסינמטק בנתיבות היא חלק ממגמה של פתיחת סינמטקים חדשים ברחבי הארץ. מכיוון שתקציב התמיכה בסינמטקים אינו גדל בהתאם, מצטמצמת התמיכה בסינמטקים הוותיקים, שנאלצים לחלוק את הקצבה עם יותר גופים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ