קצרים

"כוכב הקופים: המרד" בראש טבלת שוברי הקופות בארצות הברית, אמנים ישראלים יתארחו בפסטיבל "נופי תרבות" בשווייץ

גלריה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלריה

יהודה פוליקר הופיע בעצרת לציון שנתיים לרצח במועדון ברנוער

יהודה פוליקר הופיע במוצאי שבת לראשונה בעצרת של הקהילה הלהט"בית, לציון שנתיים לרצח בברנוער. פוליקר הקדיש את שיריו לקורבנות - הוא שר את "פרח" לליז טרובישי, ואת השיר "כשתגדל" לניר כץ. השניים נרצחו במוצאי שבת, ה-1 באוגוסט 2009 במועדון ברנוער, רצח שלא פוענח עד כה. הזמר פנה לקהל, שהורכב מצעירי הקהילה ומשפחות הנפגעים, ואמר כי הוא "כאן כדי לחבק אתכם ולעטוף אתכם ושנהיה כולנו חזקים להתמודד עם כל המלחמות שיש לנו בדרך". בעצרת הזיכרון, שהתקיימה בגן מאיר בתל אביב במקביל להפגנת הענק מול קרית הממשלה, הופיעו גם ארקדי דוכין והזמר אדם. כמו כן, באירוע נשאו דברים ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני וח"כ ניצן הורוביץ. ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח מסר מוקלט למשפחות הנפגעים.

דפנה ארד

משדרי סיקור הפגנות המחאה במוצאי שבת מדורגים בראש טבלת הרייטינג

הפגנת המחאה במוצאי שבת כבשה לא רק את הרחובות, אלא גם את טבלת הרייטינג היומית. משדרי החדשות בערוצים 2 ו-10, שסיקרו את ההפגנה, השיגו נתוני רייטינג גבוהים והתברגו בראש טבלת הדירוג היומית. משדר הלילה של ערוץ 2, שהחל לאחר השעה 22:00, רשם את שיא הצפייה במשדרים עם ממוצע של 23.7%. הנתון הגבוה שיבץ את התוכנית במקום השלישי בדירוג הרייטינג השבועי. למקום השני בטבלה היומית הגיעה המהדורה המרכזית בערוץ 2, שגרפה 20.1%. במקום הרביעי דורג המשדר המאוחר של ערוץ 10 עם 9.4% ואחריו במקום החמישי - המהדורה המרכזית בערוץ 10 עם 8.7%. במקום השישי בטבלה היומית מדורג "המגזין" בערוץ 10 עם 7.1%. "גבוה וגרינבאום", המשדר היחיד במוצאי שבת שלא היה חדשותי, הצליח להתברג בחמישייה הפותחת במקום השלישי. הסדרה החדשה של זכיינית ערוץ 2 קשת גרפה שלשום 11.2 אחוזי צפייה. הנתונים כולם נאספו והופצו על ידי הוועדה למידרוג ונמדדו בכלל האוכלוסייה.

גילי איזיקוביץ

"כוכב הקופים: המרד" בראש טבלת שוברי הקופות בארצות הברית

הקופים טיפסו בסוף השבוע לראש טבלת שוברי הקופות בארה"ב. על פי הערכות המפיקים, גרף הסרט "כוכב הקופים: המרד" 54 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון להקרנתו וכבש את ראש הטבלה כסרט המכניס ביותר. ההצלחה של הסרט היתה מנוגדת לציפיות המוקדמות, אם כי הכנסותיו עדיין קטנות בצורה משמעותית מאלו של "כוכב הקופים", הגרסה המחודשת לסרט מ-1968, שיצאה לפני עשר שנים בבימויו של טים ברטון. הסרט גרף אז 68.5 מיליון דולר, בסוף שבוע הראשון להקרנתו. סרט האנימציה התלת-ממדי "הדרדסים" נותר במקום השני עם הכנסות של 21 מיליון דולר והעלה את סך הכנסותיו בארה"ב ל-76.2 מיליון דולר. מערבון המדע בדיוני "הפלישה למערב", שהיה בראש הטבלה בשבוע שעבר, ירד למקום השלישי עם הכנסות של 15.8 מיליון דולר, וסך הכנסות של 67.4 מיליון דולר. הקומדיה "The Change Up" התברגה למקום הרביעי עם הכנסות של 13.5 מיליון דולר בסך הכול.

אי-פי

אמנים ישראלים יתארחו בפסטיבל "נופי תרבות" בשווייץ

פסטיבל התרבות השווייצי "נופי תרבות", שאירועיו מתמקדים מדי שנה במדינה אחרת, יארח שורה של אמנים ישראלים. באירועים, שייפתחו בספטמבר ויימשכו שלושה חודשים, יקחו חלק, בין היתר, הסופרים עמוס עוז, מאיר שלו ואתגר קרת, הכוריאוגרפית יסמין גודר, להקת המחול בת שבע, תזמורת הקמרטה הישראלית, תיאטרון הבימה ואנסמבל הרצליה. בין המדינות שהתארחו בפסטיבל, שזו שנתו השמינית, היו גיאורגיה, אסטוניה, רומניה, טורקיה, סין ואזרבייג'אן. במקביל, באוקטובר ובנובמבר יתארחו בארץ אמנים שווייצים במסגרת פסטיבל "נופי תרבות" בישראל.

דפנה ארד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ