"ארץ נהדרת" תחזור במהדורה חד פעמית לסיקור המחאה החברתית

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

התוכנית "ארץ נהדרת" תחזור לשידור באופן חד פעמי במוצאי שבת, למהדורה מיוחדת שתסקר את גל המחאה החברתית. כמה חברים באנסמבל שוהים בימים אלו בחו"ל, ולכן התוכנית תהיה שונה מהמתכונת הרגילה וקצרה יותר.

העונה האחרונה של "ארץ נהדרת", שהיתה השמינית במספר, הסתיימה באפריל. עד שיתחילו שידורי העונה הבאה אמורה מערכת התוכנית להיות בפגרה, אולם בימים האחרונים הוחלט לצלם ולשדר תוכנית ספיישל, על אף שהשחקנים אלי פיניש, שני כהן ועלמה זק ייעדרו ממנה. בשבוע הראשון למחאת האוהלים בא השחקן מריאנו אידלמן, שמגלם בתוכנית בין היתר את דמותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, למאהל המחאה בשדרות רוטשילד ו"נאם" בפני יושבי האוהלים.

עורך ויוצר התוכנית, מולי שגב, סיפר אמש ל"הארץ", כי "הרגשנו שהאירועים ההיסטוריים מחייבים התייחסות מצדנו. ממש מההתחלה התחשק לנו לקחת חלק בעניין ושלחנו למאהל את מריאנו, אז גם ראינו כמה אנרגיות יש שם באופן כללי".

שגב התייחס למערכוני העונות הקודמות של "ארץ נהדרת" וציין כי גם אז "התייחסנו ליוקר המחיה ולשאיפה של הישראלים לחיות חיים נורמליים". כדוגמה הוא נתן את המערכון של דובה, קיפוד ונטע-לי החולקים דירת חדר קטנטנה במרכז תל אביב. "לנושא מצוקת הדיור הקדשנו מערכון סדרתי. פתאום עכשיו הכל התפרץ במציאות, וזה כמובן יותר חזק מכל מערכון. אלו אירועים חסרי תקדים והיה לנו מעניין לנסות לסכם אותם. זה לא פשוט הפקתית - חלק מהשחקנים עסוקים בפרויקטים אחרים וחלקם בחו"ל, לכן זה גם לקח לא מעט זמן, ולכן זו תהיה גם תוכנית קצרה. אבל הרגשנו חובה להתייחס למה שקורה ולהראות שבשביל תקופות כאלה אנחנו שם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ