הבל הבילות

תכשירי לחלוח ופודרות לימים החמים, ניחוחות מרעננים וכמה מבצעים

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

סדרת הקרמים החדשה והמוצלחת "וייטאל לייט" מתוצרת קלרינס, שיועדה על ידי היצרנית לנשים בגיל 50 פלוס, הגדילה לעשות בהציעה שלושה קרמים לשעות היום, קרם לחות לכל סוגי העור, קרם לחות עם מקדם הגנה מס' 15 וקרם לחות לעור יבש. מחירו של כל אחד מהם 550 שקל ל-50 מ"ל. לעומת זאת, לשעות הלילה יוחד קרם אחד בלבד (בחו"ל דווקא יש שניים) שמרקמו נעים ורך במיוחד (590 שקל ל-50 מ"ל); כולם אמורים לשפר את חילוף החומרים בעור. נסייניות המדור ציינו שהלחות משתיירת שעות ארוכות וכי התכשיר ללילה מרגיע ומרענן את מראה העור. לדברי היצרנית, התכשירים מכילים צמחים נדירים המסייעים במיצוק העור והבהרתם של כתמים כהים שנוטים להופיע על עור הפנים בגיל זה. ומה ניתן עוד לבקש? - שהמחיר יהיה נוח יותר.

"הידרה סבליים אקווה רוז דיי קרים" (ג'ייד), קרם יום שמכוון לעור שומני ומעורב, מצויד במסנן קרינה בעל מקדם הגנה מס' 15. לדברי היצרנית, במרכיבים תמציות ורדים, ויטמין E וכן חומצה מיוחדת לטיפול בעור שמנוני המופקת מאדלווייס, הפרח הכחול שצומח במרומי האלפים ונודע בסגולות החיטוי והלחלוח שלו. התכשיר אינו מכיל חומרי שימור (פרבנים), ויתכן שהודות לכך מרקמו מהיר-ספיגה ונעים - 200 שקל ל-50 מ"ל.

"סקין פרפקט" מסדרת "הידרה לייף" (דיור) מוגדר על ידי היצרנית כתכשיר לנשים בנות 20-30, ועם זאת תכשיר הלחות המעודן הזה מכיל סרום "אנטי אייג'ינג", מרכיבים המזרזים את חילוף החומרים בתא, שלדברי היצרנית אמורים ליצור "תשתית תאים דחוסה יותר ולהאט את ייצור החלב". נסייניות בגילאי 25-40 שחיפשו תכשיר לחות עדין שיבלום את נטייתו של העור השמנוני עד מעורב להיעשות מיוזע בכל פגישה קצרצרה עם ההבילות המשתוללת היו מרוצות מאוד. עוד צוין מקדם ההגנה הגבוה, מס' 25. עם זאת, נראה שהמחיר קצת גבוה לצעירות מאוד, 474 שקל ל-50 מ"ל.

באחרונה נראה שעטרתה של הפודרה בתפזורת, ובמיוחד הפודרה הדחוסה, חוזרת ליושנה. אם בשל הופעתן של מברשות משובחות בשוק (מתוצרת רבלון ומאק) ואם בשל המיומנות הגוברת של המגזר הצעיר בשימוש בעזרי איפור. אף כי השימוש בפודרה הדחוסה לכאורה קל יותר - אין צורך להעלות כמות מדויקת של אבקה על המברשת ולהניחה בתנועות ארוכות ולא תזזיתיות על הפנים - גורסים נתוניה של יצרנית בינלאומית כי צריכת הפודרות בתפזורת עלתה ב-70 אחוז. הנסייניות, בנות גילאים שונים, סבורות כי המוצרים נוחים יותר לשימוש, ומדבריהן עולה כי מה שחשוב ביותר הוא הצורך לשוות לעור הפנים מראה מאט. אין מה לעשות, פנים משולהבים או מיוזעים לא יכולים להיות "קול".

"סופרבאלאנסד פאודר מייקאפ" (קליניק) הוא תכשיר רב-תכליתי, מייקאפ בדמות אבקה בתפזורת, אלא שכדי לשחרר את הצרכנית מהצורך לקבוע את הכמות המדויקת של האבקה הרצויה צוידה הקופסה בחוגה שמשחררת בכל פעם כמות מדודה של האבקה. היצרנית מבטיחה כי החלקים הנוטים ליובש ילוחלחו והשמנוניים ייעשו מאט; הנסייניות אהבו את הקופסה ואת מרקמה של האבקה אך ניתן להתרשם כי ביצועי התכשיר כמייקאפ מאחיד תלויים במיומנות של המשתמשות. במרכיבים ויטמין C ו-E המגנים מחמצון העור ומנזקי הסביבה, וגם סידן, אשלגן, מגנזיום ואבץ. בקופסה מברשת קטנה ונוחה (לדברי היצרנית היא אנטי-בקטריאלית אבל רצוי לרחוץ אותה לעתים מזומנות). התכשיר מכיל מקדם הגנה מס' 15 ומופיע בארבעה גוונים, 225 שקל ל-18 ג'.

מוצר אבקתי נוסף של קליניק, "רדנס סולושנס אינסטנט ריליף מינרל פרסד פאודר", הוא אבקה דחוסה צהבהבה ומטפל בתופעות של אדמומיות קבועה וגם זמנית בעור וגם בנטייה לנראות של נימי דם שמחריפה כתוצאה מהחום. השימוש נוח והתוצאות טובות מאוד. הצבע הצהבהב לכאורה של האבקה מעלים את האדמומיות ומתמזג יפה עם העור. במרכיבים מינרלים טבעיים כפי שפורטו בתכשיר הקודם. אפשר להשתמש בתכשיר בפני עצמו, מתחת למייקאפ או מעליו. קופסת הקומפקט קלה, נוחה לניוד, מותקן בה ראי נוח, ויש בה גם מברשת קטנה, 293 שקל ל-11 ג'.

ב"מטאוריט קומפט פאודר" (גרלן) נעשה שינוי פרקטי, כיוון שהפודרה הכדורית המפורסמת של היצרנית, שחזותה וביצועיה עלו בקנה אחד, מופיעה עתה כאבקה דחוסה שצבעה אחיד בקופסת קומפקט נאה וקלילה ביותר. "זה לא אותו דבר", קוננה נסיינית ותיקה, "הקומפקט בסדר אבל הכדוריות הצבעוניות איפשרו טיפול נקודתי - הירוקות הפיגו כתמים אדמדמים, הסגולות הרחיקו אפרוריות בעור, והלבנות וגם הוורודות שיוו לעור חזות קורנת". אין כאבלה של צרכנית על מוצר חביב שנעלם או שונה לבלי הכר. 310 שקל ל-7 ג'. *

בשמים

הניחוחות הקיציים המובהקים הם אלה שמשרים מסביבם את הקרירות העולה מכוס משקה צונן. בדרך כלל מסתייעים הבשמים במרכיבים קלאסיים כהדרים - במיוחד בלימון לסוגיו - ולצידו בריחות של יער ועשבים. קביעת הפרופורציות המדויקות של ניחוחות שונים כמו פרחים, פירות, צמחים ותבלינים היא זו שמפיקה בסופו של דבר בושם שייערב לאפן ולמוחן של המתבשמים, והיא הסוד המקצועי הטמיר ביותר. בימים אלה הושקו בארץ בשמים של שלוש יצרניות צרפתיות שכמדומה מיטיבים להפיץ את אותה לוויית קרירות.

"וואייאז' ד'הרמס" (מתוצרת הרמס) המכוון לנשים ולגברים גם יחד אכן משלב ריחות עשבים עם פירות יער, מושק לבן, אלגום, וריח ארז. תוויו של הבקבוק מדגישים מוטיבים אחדים המופיעים בעיצובי היצרנית. הבקבוק ניתן למילוי חוזר. או-דה-טואלט, 385 שקל ל-35 מ"ל ו-550 שקל ל-100 מ"ל; בקבוק מילוי המכיל 125 מ"ל עולה 450 שקל. להשיג ברשת אפריל בלבד.

שמו של "סאהאריין" (איב סן לורן) נגזר מהסהארה, המדבר שהשפיע כל כך על יצירתו ותפיסתו של סן לורן. הניחוח מכיל מרכיבים כתפוז מריר, קליפות מנדרינה, עלי כותרת של פריחת הדרים ועלי תפוז כתושים, ניצני אוכמניות, קורט מלח, ושפע זנגוויל ופלפל ורוד. זהו בושם עשוי היטב שאינו זועק, והוא נתון בבקבוק זכוכית מעוצב להפליא, שקימוריו מזכירים את התנועה הגלית של הדיונות במדבר. או-דה-טואלט, 400 שקל ל-50 מ"ל, 75 מ"ל ל-75 מ"ל.

סדרת הוורבנה של ל'אוקסיטן מתאימה להפליא לקיץ משום שהניחוח שלה קל ורענן במיוחד. שני הבשמים שנוספו באחרונה הם או-דה-טואלט שבו רוכזו עלי ורבנה עם לימון ואשכולית, פריחת תפוזים, יסמין לצד וטיבר, ארז ומושק - 260 שקל ל-100 מ"ל; השני הוא תרסיס לבישום הגוף כולו ומכיל לימון, ורבנה, לואיזה אורגנית וגם אלו-ורה. היצרנית מציינת שבנוסחת בושם זו אין אלכוהול, והיא לא מכתימה בגדים. המחיר - 140 שקל ל-100 מ"ל.

כאשר "מודדים" אחד מהבשמים החדשים כדאי להשוות אותו למרעננים קלאסיים כמו "או דה סיסלי" (סיסלי) הקיים בשלוש גירסאות, מס' 1, מס' 2 והקלילה ביותר - 3; "דיורלה" ו"או פרש" (דיור), ו"קריסטל" והגרסה הרעננה במיוחד "קריסטל ורט" (שאנל).

קיץ

ג'ל ניקוי מסדרת "נורמדרם" (וישי) מחליק פגמים ומעדן ומיועד לעור שמנוני של צעירות ופחות צעירות, לבל יעלה פצעונים ופגמים אחרים. לדברי היצרנית המוצר מכיל תרכובת מיוחדת, רשומה כפטנט, לטיהור הנקבוביות, הסרת תאים מתים, הפחתת החלב וכן חומצה גליקולית וגם חומצה סאליצילית. לאחר ששוטפים במים את הפנים והצוואר, מקציפים כמות קטנה של ג'ל בכף היד, מעסים היטב על העור הרטוב, שוטפים ומייבשים. מהדורת קיץ מיוחדת של התכשיר - 112 שקל ל-400 מ"ל (הנחה מיוחדת של 25 אחוזים). להשיג בבתי מרקחת פרטיים בלבד. לבירור 6178299-03.

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ