קצרים 22.08.11

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

הוט נקנסה במאה אלף ש"ח על תוכן פרסומי בעונה השלישית של "הבורר"

מועצת הכבלים והלוויין הטילה קנס כספי בסך 100,800 שקלים על הטלוויזיה בכבלים הוט. העיצום הכספי הוטל על החברה בשל פרסום סמוי בפרקי העונה השלישית של "הבורר". בהודעת המועצה, שהיא הגוף הרגולטורי המפקח על הכבלים והלוויין, צויינו סצינות בהן שולבו אזכורים מסחריים לרשת חנויות הנוחות "דלק-מנטה" ולרשת מסעדות ההמבורגר "מוזס". המועצה דחתה את טענת החברה, כי האזכורים המסחריים הם אזכורי אגב, שהם חלק מהעלילה, וציינה בהודעתה סצינות בהן ניתן דגש ללוגו, ללא צורך עלילתי או שהוזכרו בהן במפורש שמות חברות ומותגים. ניצן חן, יו"ר המועצה, הסביר כי: "לא נוכל לתת יד להפרה בוטה של הכללים האוסרים על תוכן שיווקי, תוך ניסיון להתכסות באצטלה של הכרח במקום בו נעשתה חשיפה פרסומית חוזרת ונשנית". מהוט לא נמסרה תגובה.

גילי איזיקוביץ

ארבע תוכניות לחברת החדשות של ערוץ 2 בטבלת סיכום הרייטינג השבועית

ארבע תוכניות לחברת החדשות של ערוץ 2 בטבלת סיכום הרייטינג השבועית. מדובר בנוכחות גבוהה במיוחד, הודות לצפייה המוגברת במשדרי החדשות בשל האירועים בדרום הארץ. משדרי החדשות של ערוץ 2 כבשו את המקום השלישי, עם 26.4% רייטינג למשדר בחמישי בלילה, את המקום החמישי, עם 24.2% למשדר מוצאי שבת, המקום השישי, עם 20.1% והשביעי, עם 20%. גם בשבוע שעבר רשמה חברת החדשות של ערוץ 2 נוכחות בטבלת הסיכום השבועית, עם משדרי חדשות שאיישו את המקומות האחרונים - התשיעי והעשירי - וגם אז מדובר היה בנתון חריג יחסית, שנבע מסיקור המחאה החברתית. פרט לחדשות, מאיישות את העשירייה הפותחת שלוש תוכניות של זכיינית ערוץ 2 "קשת", ושלוש של הזכיינית השנייה, "רשת". "קשת" כבשה את המקום הראשון עם התוכנית "מאסטר שף", שזכתה ל-27.9%. במקום השני "רמזור", עם 27.1% ובמקום הרביעי תוכנית נוספת של "מאסטר שף", עם 24.9%. תוכניות "רשת" הגיעו למקום השמיני (צחוק מעבודה, עם 18.4%), התשיעי (החיים זה לא הכל, 18.3%) והעשירי (אחד נגד מאה עם 18%). אף תכנית של ערוץ 10 לא הצליחה להיכלל בעשירייה והתכנית "החברים של נאור" (עם 11.2%) התברגה רק למקום ה-20 ברשימת הסיכום השבועית. כל הנתונים הועברו מהוועדה למידרוג ונכונים לכלל האוכלוסייה.

גילי איזיקוביץ

מיליון מבקרים במוזיאון ישראל מאז פתיחתו המחודשת

אתמול הכריז מוזיאון ישראל בירושלים על המבקר המיליון שנספר בשעריו, זאת מאז פתיחתו המחודשת ביולי אשתקד. מיליון מבקרים בתקופה של שלושה-עשר חודשים הוא שיא של מוזיאון ישראל או כל מוזיאון אחר בארץ, כמו גם הישג בינלאומי בולט. מרבית המבקרים בתקופה זו היו ישראלים. את ההודעה מסרו אמש בהקרנת הבכורה שנערכה לעבודת הווידיאו ארט, "השעון", של האמן האמריקאי כריסטיאן מרקליי. העבודה, שהוצגה לראשונה בלונדון ב-2010 אך זכתה לתשומת לב רבה בתערוכת ה"ארסנלה" המרכזית בביאנלה לאמנות בוונציה, זיכתה את מרקליי בפרס אריה הזהב במסגרת הביאנלה. עבודתו של מרקליי מורכבת מאלפי קטעי וידיאו, אותם צילם בעצמו או ערך מתוך סרטים שונים, בהם מצולמים אלמנטים העוסקים בזמן: שעוני קיר, שעוני יד, אנשים המכריזים על השעה או סיטואציות קולנועיות בהן נראה שעון. משך העבודה המצטבר הוא 24 שעות והיא מוקרנת באופן המסונכרן עם השעון המקומי בו היא מוצגת. בתקופת החגים הקרבה, יפתח המוזיאון את שעריו גם בלילה כמה פעמים כדי לאפשר למבקרים לבוא ולצפות בהקרנה במשך 24 שעות רצופות. הקהל הרחב יוכל לצפות בעבודה החל ביום רביעי.

דניאל ראוכוורגר

אולפני פיקסאר עובדים על שני סרטים עם יוצרי הסרט "למעלה"

אולפני פיקסאר הודיעו בסוף השבוע על הפקת שני סרטים חדשים. סרט אחד, שיעקוב אחר המתרחש בתוך מוחם של בני האדם, מיועד לצאת לאקרנים בקיץ 2014 בבימויו של פיט דוקטר, אחד מבמאי הסרט "למעלה", שגם אותו הפיקה פיקסאר ויצא ב-2009. הסרט השני, שיתאר את חייהם של הדינוזאורים, יבוים בידי ג'ונאס פיטרסון שהפיק את הסרט "למעלה". הסרט "למעלה", שהיה מועמד לאוסקר הסרט הטוב ביותר, הכניס 750 מיליון דולר ברחבי העולם.

איתמר זהר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ