קצרים | מאסטר שף עפה על המיליון

וגם: קולנוע המאבק ברוטשילד עושה סיבוב בארץ; ליידי גאגא מצונזרת בסין

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

ערוץ 4 הבריטי עובד על קומדיה שתעסוק בפרשת האזנות הסתר בבריטניה

ערוץ 4 הבריטי הודיע כי הוא עובד על קומדיה באורך שעה על שערוריית ההאזנות הטלפוניות שהביאו לסגירת העיתון "ניוז אוף דה וורלד" של רופרט מרדוק. הסדרה, ששמה הזמני הוא "האקס", Hacks (פריצות למחשב), תיכתב על ידי גאי ג'נקין, אחד היוצרים לשעבר של "Drop the Dead Donkey", הממוקם במשרדים הבדיוניים של חברת חדשות. הסדרה תתמקד במערכת עיתון, "שבו השאיפה להגיע לסיפור היא חזקה", נאמר מהערוץ. "הצוות כאן עושה הכל, כולל האזנות סתר, אבל הכל עומד להיפרם", כך נכתב בתיאור התכנית שתימשך שעה וצפויה לעלות בהמשך השנה. ג'נקין סיפר בהודעה שהוציא הערוץ כי "אנחנו מקווים להיות מהירים יותר ומצחיקים יותר מכל שורת הנחקרים". הממשלה והמשטרה הבריטיים ממשיכות לחקור את המעשים שהונהגו בעיתונים של מרדוק, לאחר שהתגלה כי כתבים שלהם פרצו באופן לא חוקי לטלפונים ולתאים הקוליים של אנשים שונים, ובכלל זה לתא הקולי של צעירה שנרצחה, כדי להגיע לסיפורים בלעדיים.

רותה קופפר

"מאסטר שף" השיגה כמעט פי חמישה רייטינג מ"לעוף על המיליון"

התוכנית "מאסטר שף", ששודרה בפריים טיים ערוץ 2 ביום חמישי, משיגה כמעט פי חמישה אחוזי רייטינג מ"לעוף על המיליון" ששודרה מולה בערוץ 10. על פי נתוני רייטינג ראשוניים, הנכונים לאוכלוסייה היהודית בלבד, השיגה האחרונה רק 6.7% רייטינג בלבד, לעומת 30.3% אחוזים ל"מאסטר שף". הפערים בין שני הערוצים המסחריים נותרים גבוהים לאורך כל ערב השידורים, אף שהם מעט פחות חדים ברצועת הלייט נייט. מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 2 רשמה 24.9% לעומת 8.3% של ערוץ 10. התוכנית "מה נסגר", גרפה רק 7.8%, ואחריה "היום שהיה" עם 9.5%, ו"לילה כלכלי" עם 7.3% - שלושתן בערוץ 10. לעומתן "אנשים" של ערוץ 2 ששודרה אחרי "מאסטר שף", השיגה 19.4% ו"ערים" רשמה 7%.

גילי איזיקוביץ

קולנוע המאבק בשדרות רוטשילד ייצא למסע בין המאהלים ברחבי הארץ

"קולנוע מאבק", בית הקולנוע המאולתר שהוקם בשדרות רוטשילד לפני כמה שבועות כדי ללוות את המאבק החברתי, וקיבץ אליו אלפי צופים שבאו לצפות בסרטים בנושאים חברתיים ולהשתתף בדיונים עם היוצרים, ינטוש את השדרה בסוף השבוע הקרוב כדי לצאת למסע בין מאהלים שונים ברחבי הארץ. המסע יתחיל במאהלים בדרום הארץ, בבאר שבע, דימונה, שדרות, אשדוד ואשקלון. "גם כשנעבור למודל של 'קולנוע בדרכים', כדי להגיע למאהלים שונים ברחבי הארץ, יצטרפו אלינו היוצרים ואנשים שמשתתפים בסרטים כדי לנהל דיונים לאחר הקרנתם, אומר מרכז הפרויקט, הבמאי דני רוזנברג. על השבוע האחרון בשדרה התל אביבית הכריזו המארגנים כ"שבוע התעוררות", בו יוקרן מבחר מהסרטים שהוקרנו בו בחודש האחרון. קולנוע המאבק, שהופעל על ידי איגודי היוצרים השונים, עיתון "מערבון", "האוזן השלישית" ומטה המאבק, הציג בחודש האחרון סרטי קולנוע ישראליים בעלי אופי "חברתי", ובתום כל הקרנה התקיימו דיונים עם יוצרי הסרט ומשתתפיו.

נירית אנדרמן

מתה לאה אקסלרוד, אלמנתו ושותפתו ליצירה של חלוץ הקולנוע נתן אקסלרוד

לאה אקסלרוד, אלמנתו של חלוץ הקולנוע העברי נתן אקסלרוד, מתה ביום חמישי בכפר סבא והיא בת 98. אקסלרוד היתה שותפה פעילה של בן זוגה ביצירותיו הקולנועיות, שכללו בין היתר את יומני החדשות הקולנועיים "יומני כרמל", ומילאה תפקידים של הפקה, עריכה ועוד. בין היתר, היא סייעה לאקסלרוד בהקמת והפעלת מעבדת הסרטים הראשונה במדינת ישראל, אותה הקימו בשכונת מונטיפיורי בתל אביב, ושימשה מקליטת סאונד באחד האירועים ההיסטוריים החשובים ביותר שצילם: טקס הכרזת העצמאות של מדינת ישראל. כעבור שנים, לאחר שאולפני הרצליה קנו את חברת "סרטי כרמל", היא שימשה עורכת סרטים באולפנים, וכן שמרה על הארכיון העשיר בעל החשיבות ההיסטורית, שהותיר המפעל המשפחתי שלה ושל בעלה. הלווייתה של אקסלרוד התקיימה ביום שישי בבית העלמין בנחלת יצחק.

נירית אנדרמן

ליידי גאגא נאסרה להורדה בסין

משרד התרבות של סין הורה לאתרים סיניים של הורדת קובצי מוזיקה למחוק בתוך שבועיים שירים של ליידי גאגא, קייטי פרי, להקת באקסטריט בויז וכוכבי פופ אחרים, ואם לא - ייענשו. בהודעת המשרד שכללה מאה להיטים למחיקה נכללו השירים "ג'ודאס" של ליידי גאגא ו-Last Friday Night של קייטי פרי, בטענה שמעולם לא נרשמו לבדיקה של הממשלה. המשרד מסר כי האיסור הוטל במטרה לשמור על "ביטחון תרבותי לאומי". ממשלת סין בודקת באופן שגרתי את תוכן הלהיטים הבולטים כדי לראות אם לא חבויים בהם מסרים פוליטיים שאינם עומדים בקו אחד עם מדיניותה.

אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ