עיריית תל אביב תפצה מוסדות תרבות על נזקים כלכליים בעקבות צוק איתן

שני מיליון שקלים הוקצו לתמיכה בתיאטראות, מקהלות, מרכזי תרבות, מחול, מוזיקה ומוזיאונים עקב ביטול מופעים, מיעוט קהל ומכירת כרטיסים במחירי הפסד

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

עיריית תל אביב תקצה שני מיליון שקלים לתמיכה מיוחדת במוסדות התרבות בעיר בשל הקשיים שנגרמו להם במבצע צוק איתן. ועדת הכספים של העירייה אישרה אמש את התמיכה שתינתן לכ-50 מוסדות תרבות הנתמכים בידי העירייה ובהם תיאטראות, מקהלות, מרכזי תרבות, מחול, מוזיקה ומוזיאונים. מועצת העיר צפויה לאשר את ההקצאה המיוחדת בישיבתה הקרובה בעוד שבועיים.

בעירייה אומרים כי כל מוסדות התרבות בעיר דיווחו על ירידה בהכנסות בשל מבצע צוק איתן, עקב ביטול מופעים, מיעוט קהל ומכירת כרטיסים במחירי הפסד. תנאי לקבלת התמיכה יהיה הגשת דו"ח כספי שמעיד על פגיעה כלכלית שנגמרה למוסד התרבות בהשוואה לפעילותו בשנה שעברה. סכום התמיכה המדויק יקבע על פי חלקה היחסי של התמיכה השוטפת של העירייה בכל אחד מהמוסדות.

מנהלת אגף תרבות ואמנויות בעירייה, איריס מור, הדגישה בשיחה עם "הארץ" כי כל גופי התרבות בתל אביב פעלו באופן מלא בזמן מבצע צוק איתן, חרף הקשיים. רבים מהם הציעו למכירה כרטיסים במחירים מופחתים, בייחוד לתושבי הדרום. "כולם נפגעו", אמרה מור. "צריך לזכור שהקיץ הוא אחת העונות הכי חזקות של הגופים האלה. זו דרכנו לתמוך בגופים שהתגייסו, פעלו כאילו הכל רגיל ועשו מה שצריך כדי לקיים פה שגרת חיים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ