הוכרזו הזוכים בפרסי הציונות לשנת 2014

יבגני אריה, סשה דמידוב והסרט "כן המפקדת" הם בין הזוכים בפרס שרת התרבות והספורט ליצירה בתחום הציונות לשנת 2014. השרה לבנת: "אני מברכת את כל הזוכים השנה על תרומתם הייחודית לטיפוח הנרטיב הציוני"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

הוכרזו זוכי פרס שרת התרבות והספורט ליצירה בתחום הציונות לשנת 2014. הפרסים יכללו מענקים בהיקף כולל של 300 אלף שקל. בקטגוריית המחול זכה הכוריאוגרף תמיר גינץ על "שרול". בקטגוריית ספרות זכו יהודית קציר על ספרה "צילה" ושפרה הורן על "מחול העקרבים". בקטגוריית קולנוע זכו איציק לרנר על הסרט "כן המפקדת" ונפתלי גליקסברג על הסדרה "צו האופנה".

בקטגוריית מוזיקה זכו המלחינה בטי אוליברו על היצירה "בקשות", המלחין והמנצח אורי לשמן, והמחזור "יריד המזרח" מאת חיים גורי. בקטגוריית אמנות פלסטית זכה האמן ישראל רבינוביץ' על העבודה "שיר מולדת". בקטגוריית התיאטרון זכו הבמאי יבגני אריה, המחזאי יהושע סובול והשחקן ישראל (סשה) דמידוב, ההצגה "הכפר".

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, אמרה בעקבות הזכיות: "בשנתו השלישית פרס היצירה בתחום הציונות מקבע את מקומו במסורת של התרבות הישראלית. אני מברכת את כל הזוכים השנה על תרומתם הייחודית לטיפוח הנרטיב הציוני והמשך קיומה הכה חיוני דווקא בימים אלה של היצירה הציונית. המסר של הפרס הזה הוא ברור: את היצירה שלנו כאן בארץ ישראל אי אפשר להפסיק. היצירה הציונית מתחדשת כל הזמן וגם בשנת 2014 ערכי הציונות נותרים רלבנטיים יותר מאי פעם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ