המטרפוליטן אופרה בודקת תלונה על תקיפה מינית מצד המנהל המיתולוגי שלה

גבר התלונן במשטרה כי המנצח האמריקאי־יהודי ג'יימס לוין התעלל בו מינית לפני כ–30 שנה, כאשר היה נער. לדבריו, המנצח שהיה אז בן 40 קיים עמו קשר מיני שנמשך שנים

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'יימס לוין. טרם הגיב
ג'יימס לוין. טרם הגיבצילום: VIA BLOOMBERG
ניו יורק טיימס

בית האופרה המטרופוליטן בניו יורק הודיע אתמול (שבת) כי יפתח בבירור בנוגע למנצח ג'יימס לוין, על סמך דו"ח משטרתי מ-2016 שבו גבר מאשים את המנצח האמריקאי-יהודי כי התעלל בו מינית לפני כ-30 שנה, כאשר הוא היה נער. לפי ה"ניו יורק טיימס", בכירים במטרופוליטן אמרו כי ידעו על הדו"ח המשטרתי, אבל לדבריהם לוין הכחיש את ההאשמות והם לא שמעו עוד מהמשטרה. הם החליטו לפתוח בחקירה לאחר שהתקשורת הפנתה שאלות בעניינו של לוין, ששימש כמנהל המוזיקלי של בית האופרה הניו יורקי מ-1976 עד 2016.

לפי דו"ח המשטרה, הגבר שהתלונן היה בן 15 כאשר לוין אחז בידו באופן "חושני מאוד". בקיץ לאחר מכן, הוא מסר למשטרה שהמנצח, שהיה אז כבן 40, שכב לידו עירום ונגע באיבר מינו, וזו היתה ההתחלה של קשר מיני בין השניים שנמשך שנים. הניו יורק טיימס שוחח עם הגבר עצמו שאישר את הגשת התלונה וכן עם קרוב משפחתו, שאמר כי הוא התלונן על התעללות מינית כבר ב–1993.

הגבר המתלונן, שביקש לא להיחשף בשמו, גדל באילינוי, ואמר כי הכיר את לוין בפסטיבל רוויניה המתקיים במדינה, ושאותו המנצח ניהל מוזיקלית בין השנים 1993-1973. לדבריו, לוין הסיע אותו לבית הוריו בתום הפסטיבל, ואז אחז בידו "באופן חושני ביותר", ואמר לו כי הוא רוצה לבדוק "אם הוא יכול להיות מיוחד כמוהו".

ההתעללות הסלימה בקיץ שלאחר מכן, כאשר הנער ביקר את לוין במלון בו שהה ליד רוויניה. לדברי המתלונן, לוין ביקש ממנו להוריד את בגדיו, ואז המנצח נגע בו ואונן. הוא אמר כי ההתעללות נמשכה שנים, "והדפוס הזה חזר על עצמו מאות פעמים". המתלונן הוסיף כי במהלך השנים לוין גם העביר לו כסף, סכום שלהערכתו מגיע ל-50 אלף דולר.

לוין, בן 74, שצפוי לנצח על האופרה "טוסקה" בערב ראש השנה האזרחית, לא מסר תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ