נכדתו של פרס נגד נתניהו: "בתשעה באפריל נסיר אותך מהשלטון"

העיתונאית והשחקנית מיקה אלמוג צילמה סרטון בו היא מכנה את ראש הממשלה מסית ושקרן, ומכריזה "עייפנו ממך, רודן בהתהוות"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלמוג בסרטון. "לא מפחדים"
אלמוג בסרטון. "לא מפחדים"צילום: צילום מסך
הארץ

"מר נתניהו, אנחנו לא מפחדים ממך - אנחנו עייפים ממך", כך פותחת נכדתו של שמעון פרס, השחקנית והעיתונאית מיקה אלמוג, את הסרטון שהעלתה היום (רביעי) לעמוד הפייסבוק שלה, בו היא יוצאת לאורך שש דקות, בעברית ובאנגלית, נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

"אנחנו מסרבים להמשיך ולחיות תחת שלטון שעסוק בלהשניא אותנו אחד על השני, בלי שום סיבה", ממשיכה אלמוג בסרטון, שזכה מאז פרסומו לפני שעות אחדות לאלפי שיתופים ולייקים. "אנחנו מסרבים לחיות תחת שלטון שמרוקן את הדמוקרטיה שלנו מתוכן, מובל על ידי רודן בהתהוות שתוקף את שומרי הסף שלנו, אנשים שתפקידם לשמור על גבולות הכוח והשררה. אז הנה מה שאנחנו נעשה: בתשעה באפריל, אנחנו נסיר אותך מהשלטון".

הסרטון של אלמוג. "אנחנו יותר חכמים"

בהמשך מבקרת אלמוג את נתניהו על ההרעה במצב הביטחוני, ומייחסת לו התעלמות ואף זלזול בצורכי האזרחים בפריפריה. "בוא, ביבי, בוא תביא הכל", היא אומרת. "תביא את הגזענות, השנאה והפחדות שלך. בוא תשסה, תפלג, תרמה, תשקר, תסית. כשנשאל אותך למה אין חדר מיון בקרית שמונה, תגיד לנו שאנחנו משעממים אותך. כשתספר לנו למה עפים טילים על ישראל, תגיד ש'הגבנו בעוצמה'. שוב. ספר את זה לאמהות ולאבות בעוטף עזה. על מי אתה חושב שאתה עובד?

"בוא תנצל את הזמן שנשאר לך כדי לעשות את מה שאתה עושה הכי טוב. תעלה על כל במה אפשרית, תפגין את היכולת הרטורית המפורסמת שלך כדי לספר לנו שוב שמצד אחד, מצבנו מעולם לא היה יותר טוב, ומצד שני - שכולנו הולכים למות ורק אתה יכול להציל אותנו. שמענו אותך. אין לנו שום כוונה למות ולא אתה זה שתציל אותנו".

לקראת אמצע הסרטון, לפני שהיא חוזרת על המונולוג באנגלית ("כמו שביבי אוהב"), אלמוג שבה ומדגישה שמבחינתה - זמנו של נתניהו בשלטון תם. "היו לך עשר שנים - נכשלת. לא הבאת אותנו סנטימטר אחד קרוב יותר לפתרון אמיתי. ועוד לא דיברנו על כהנא, כתבי האישום והצוללות. אנחנו יותר חזקים ממה שנדמה לך, ואנחנו הרבה יותר חכמים. ומיצינו. אז בוא, ביבי, בוא. תשלוף את כל הארסנל. אנחנו מוכנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ