באזור האדום באיטליה, החיים קפאו מלכת

המורה מרציו טוניאולו נמנה עם אלפי תושבי "האזור האדום" בצפון איטליה, שנותקו מהעולם עוד בסוף פברואר במאמץ למנוע את התפשטות הקורונה. ביומן צילומים הוא מתעד את חיי משפחתו, במקום מגוריו שהפך לעיירת רפאים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביאנקה, בתו של מרציו בת השנתיים, ותרנגול
ביאנקה, בתו של מרציו בת השנתיים, ותרנגולצילום: MARZIO TONIOLO/רויטרס
הארץ
הארץ

איטליה נצורה. במדינה שהפכה למוקד ההתפרצות הקשה ביותר של וירוס הקורונה באירופה, למעלה מ–60 מיליון תושבים נמצאים מזה כחודש תחת סגר מלא.

חלוצי מצב החירום הקיצוני הם תושבי "האזור האדום", כ–50 אלף איש המתגוררים בעיירות בצפון מדינת המגף שבמאמץ למנוע את התפשטות הנגיף נותקו מהעולם החיצון עוד בסוף פברואר. אחד מהם הוא מרציו טוניולו, מורה בן 35 מסאן פיוראנו, שהחל לתעד את שגרת חיי משפחתו בעיירה הקטנה שהפכה לעיירת רפאים.

ביאנקה בעיצומו של פיקניק עם בובהצילום: MARZIO TONIOLO/רויטרס
ביאנקה וסבה ג'ינו צופים בטלוויזיהצילום: MARZIO TONIOLO/רויטרס
משחק קלפים להעברת הזמןצילום: Marzio Toniolo/רויטרס
מבט על הרחוב שהתרוקןצילום: MARZIO TONIOLO/רויטרס
סבתא אינס קושרת את נעליו של ג'ינוצילום: MARZIO TONIOLO/רויטרס
מנוחה מהמנוחהצילום: Marzio Toniolo/רויטרס
צילום: Marzio Toniolo/רויטרס
צילום: Marzio Toniolo/רויטרס
ביאנקה ואמה קיארהצילום: Marzio Toniolo/רויטרס

ביום ה–17 לבידוד צילם את בתו ביאנקה בת השנתיים בעיצומו של פיקניק עם בובה. בצילום אחר היא נראית ליד סבה ג'ינו בן ה–87. שניהם צופים בחדשות. גם סבתא אינס, אשתו של ג'ינו בת ה–85, מתבודדת איתם, ומתקשה להתמודד עם מחלת הדמנציה של בעלה בימים אלה. הם כמעט ולא יוצאים החוצה, "רק כדי לרכוש מצרכים הכרחיים — ולכך צריך אישור מיוחד", סיפר מרציו ל־BBC, והסביר שיומן הצילומים נועד "להשאיר לבתי משהו מוחשי, ויזואלי, מהתקופה הזו". בערב אחר העבירה המשפחה את הזמן במשחק קלפים, גם מרציו השתתף. בלילה, הוא ואשתו קיארה בת ה–31 נרדמו כשביאנקה בזרועותיהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ