נורמן פוסטר יתכנן בניין ראשון בישראל

נועם דביר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נועם דביר

משרד האדריכלים של לורד נורמן פוסטר ושות' מבריטניה נבחר לתכנן את הבניין החדש של מרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח באוניברסיטה העברית בירושלים - כך נודע ל"הארץ". זהו הבניין הראשון שפוסטר, חתן פרס פריצקר לאדרכילות, יתכנן בישראל. באחרונה היה פוסטר אחד המועמדים המובילים במכרז התכנון של הקמפוס החדש של בצלאל.

מרכז המוח החדש יוקם בשטח קמפוס האוניברסיטה בגבעת רם. הוא ישתרע על פני 10,500 מ"ר סמוך למכון למדעי החיים ויכלול מעבדות, חדרי לימוד, מרכז הדמיה חדשני ושטחים למחקר ביולוגי ופרה-קליני. במסגרת התכנון הושם דגש מיוחד על אדריכלות בת קיימא תוך הקפדה על שימור אנרגיה.

מרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח (ELSC), שהוקם בשנת 2009, יהיה עם השלמת הבניין המרכז הגדול מסוגו בארץ.

סגן נשיא ומנכ"לית האוניברסיטה, בילי שפירא, אמרה כי המוניטין של פוסטר צפוי לסייע לגיוס התרומות לבניין. "הוא אדריכל יוצא דופן ברמתו שיודע גם ליצור אדרכילות מעניינת וגם להתייחס בצורה מרשימה לסביבה".

פוסטר, יליד 1935, הקים את משרדו העצמאי בסוף שנות ה-60. הוא זכה להכרה בינלאומית בזכות כיפת הרייכסטאג בברלין, נמל התעופה של הונג- קונג, אצטדיון וומבלי ומטה בנק קומרצבנק בפרנקפורט. הפרויקטים שלו משקפים מחויבות לנושאים סביבתיים. פוסטר יסתייע בשני משרדי אדריכלים מקומיים: משרד בר-שיפמן-נתן ומשרדו של האדריכל צדוק שרמן.

הדמיה: פוסטר ושות', לונדון

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ