נקבע תאריך סיום לבניית סגרדה פמיליה

אדריכלי הכנסייה שתכנן גאודי בברצלונה הודיעו כי עבודות הבנייה יסתיימו עד שנת 2026

נועם דביר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נועם דביר

אדריכלי כנסיית "סגרדה פמיליה" בברצלונה הכריזו על מועד סיום רשמי לעבודות הבנייה של הכנסייה - שנת 2026 או שנת - 2028, כ-140 שנים לאחר שהונחה באתר אבן הפינה הראשונה. חואן ריגולי, פוליטיקאי ספרדי שעומד בראש הקרן שמופקדת על מימון עבודות הבניה במקום, מסר אתמול בהודעה רשמית כי הכנסיה תושלם לרגל מאה שנים למותו של האדריכל הקטאלני אנטוניו גאודי שתכנן את הבניין.

סגרדה פמיליה ("המשפחה הקדושה") נחשבת לאחד משיאי עבודתו של גאודי שפעל בברצלונה וסביבתה ממחצית המאה ה-19 ועד לשנות ה-20 של המאה שעברה. הוא נודע בזכות סגנון עיצובי ייחודי ופיסולי שמשלב בין מוטיבים הלקוחים מן הטבע לבין אדריכלות נאו-גותית מונומנטלית. כנוצרי קתולי אדוק הוזמן גאודי לתכנן מבני דת רבים.

הכנסייה היא עבודתו האחרונה והלא מושלמת - ב-1926 הוא נדרס על ידי רכבת חשמלית בזמן שפיקח על עבודות הבנייה שלה. לפני מותו התייחס גאודי להתמשכות העבודות במקום, "הקליינט שלי לא ממהר", אמר ברמיזה לאלוהים. במהלך המאה ה-20 הפכה הכנסייה לאחד מאתרי התיירות הפופולריים בספרד, בשנה האחרונה לבד ביקרו בה 3 מיליון מבקרים שתרמו כ-30 מיליון אירו למימון המשך הבנייה וסייעו להאיץ את העבודות.

כנסיית סגרדה פמיליה בברצלונהצילום: רקס

למרות שאגפים רבים בכנסייה כבר הושלמו לחלוטין בשנים הקרובות צפויים להתווסף לה עוד חמישה מגדלים מחודדים ובשנה שעברה, עם השלמת הגג מעל לאולם המרכזי, האפיפיור אף קידש אותה כבזיליקה. זמן קצר לאחר מכן נעצרו העבודות לכמה ימים בעקבות שריפה שהוצתה על ידי מבקר במקום. הנזק היה נרחב מכפי שחשבו וכעת שוקלות הרשויות להתקין גלאי מתכת בשערי הכניסה.

בראיון לרדיו הספרדי אמר האדריכל הראשי של הכנסיה, ג'ורדי בונט, כי למרות תאריך הסיום הנקוב יש סיכוי שהעבודות עשויות להתמשך מעבר למצופה. "אני לא חושב שנקבנו בתאריך שגוי, אבל תהליך הבניה היה ונותר מאוד מורכב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ