עיר עם תחתית

תערוכת הגמר של הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון תיפתח הערב בחללים תעשייתיים נטושים ברחוב הנמל בחיפה

נועם דביר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נועם דביר

בחיפה תיפתח הערב תערוכת עבודת הגמר של בוגרי הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון. בשונה משנים קודמות, התערוכה והאירועים הנלווים אליה יתקיימו בחללים תעשייתיים נטושים ברחוב הנמל שבעיר התחתית.

במקביל להצגת התערוכה, בסופי השבוע של חודש דצמבר מתוכננת להתקיים שורה של דיונים, הרצאות וסיורים לקהל המקצועי ולציבור הרחב, שיעסקו בנושאים אדריכליים ותכנוניים על סדר היום כגון התחדשות עירונית, דיור בר השגה ועוד.

הערב ב-19:00 תרצה ד"ר עינת קליש-רותם, יו"ר עמותת האדריכלים בחיפה, על "התחדשות עירונית - בין ספוטניות למהלך מתוכנן". מחר יתקיים ב-10:00 בבוקר סיור עם האדריכל ווליד כרכבי, מנהל היחידה לשימור אתרים בעיריית חיפה, שיעסוק בסוגיות שונות של שימור והתחדשות בעיר התחתית. בהמשך החודש צפויים בין השאר ערב הוקרה לאדריכל דן איתן ודיון בנושא "אדריכלות המחאה" בעקבות המחאה החברתית של הקיץ האחרון.

ההחלטה של הפקולטה להציג את תערוכת הבוגרים בעיר התחתית היא ביטוי לדיון המתמשך על ניתוקה של הפקולטה מההתרחשות העירונית המקומית מאז שהיגרה משכונת הדר למיקומה הנוכחי בקריית הטכניון בסוף שנות ה-80. בשנה האחרונה ניסו הסטודנטים לחדש את הקשר עם העיר, בין השאר באמצעות קיומה של תהלוכת ארחיפרחיטורה בפורים, שהיתה בעבר חלק בלתי נפרד מהמסורת של המוסד.

פרטים נוספים על התערוכה ועל האירועים אפשר למצוא באתר התערוכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ