שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בית הכלבו "שוקן" בגרמניה ישופץ ויהפוך למוזיאון

לאחרונה הושלם שיפוץ נרחב של מעטפת הבניין - אחד מהאייקונים הבולטים של האדריכלות המודרנית באירופה - וב-2012 ישופצו גם החללים הפנימיים

נועם דביר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נועם דביר

בית הכלבו "שוקן" בעיר קמניץ בגרמניה - אחד מהאייקונים הבולטים של האדריכלות המודרנית באירופה - ישופץ ויוסב למוזיאון חדש לארכיאולוגיה. לאחרונה הושלם שיפוץ נרחב של מעטפת הבניין ובשנת 2012 ישופצו גם החללים הפנימיים.

המימון לפרויקט מגיע ממדינת המחוז של העיר קמינץ, סקסוניה, שתפעיל את המוזיאון ותייחד בתוכו תערוכה לפועלו העסקי והתרבותי של הבעלים לשעבר, שלמה זלמן שוקן. הבניין המשתרע על שטח של 18,000 מ"ר תוכנן בין השנים 1927 ל-1930, על ידי האדריכל היהודי-גרמני הנודע אריך מנדלסון. הוא מאופיין בחזית מעוגלת עם חיפוי של זכוכית ואבן טוורטין יקרה. לפני כן תיכנן מנדלסון עוד שני בתי כלבו לשוקן - בנירנברג (1926) ובשטוטגארט (1928); שלושת הבניינים גם יחד נחשבים לאבני דרך באדריכלות המודרנית.

הבניין שרד במלחמת העולם השנייה ואחריה עבר לידי השלטון הקומוניסטי. לאחר איחוד גרמניה, המשיך הבניין לתפקד ככלבו של חברת קאופהוף, אולם לפני כמה שנים החליטה החברה לסגור את העסק, ומאז הועבר הבניין לידי ממשלת סקסוניה. כעת החליטה הממשלה להפוך את הבניין למוזיאון. השיפוץ הנוכחי ייעשה לפי התוכניות המקוריות של מנדלסון.

בניין הכלבו "שוקן" שתיכנן אריך מנדלסון, בעיר קמינץ

תגובות