המעצב רון ארד יתכנן שני מגדלים ממזרח לנתיבי איילון

המעצב הישראלי-בריטי מתכנן פרויקט חדש של משרדים במגרש בפינת הרחובות יגאל אלון, תוצרת הארץ ודרך השלום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המעצב הישראלי-בריטי רון ארד מתכנן פרויקט חדש של משרדים ומסחר בגדה המזרחית של נתיבי איילון, מול תחנת הרכבת השלום. הפרויקט החדש ישתרע על מגרש גדול שתוחמים דרך השלום והרחובות יגאל אלון ותוצרת הארץ בתל אביב. המגרש היה שייך בעבר למפעלי נייר חדרה ונמצא כיום בידיהן של החברות גב-ים ואמות השקעות. הפרויקט הוצג באחרונה בפני חברי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב וקיבל את ברכת העירייה.

בפרויקט מתכנן ארד שני מגדלי משרדים: הראשון בן 70 קומות - שצפוי להיות הגבוה או אחד הגבוהים בישראל והשני, בן 30 קומות. מתחת למגדלים תקום כיכר ציבורית גדולה שתכלול שטחי מסחר, בתי קפה ומסעדות, לטובת המבקרים והעובדים במקום. שטח המשרדים יעמוד על 150 אלף מטרים, יותר מהשטח של שלושת המגדלים של מרכז עזריאלי גם יחד.

הפרויקט מתיישב עם התוכנית האסטרטגית של עיריית תל אביב שאושרה בתחילת השבוע וכוללת תמריצים להקמה של פרויקטים גדולים לתעסוקה לצד תחנות הרכבות בעיר. עובדים במחלקת התכנון של העירייה סיפרו ל"הארץ" כי הפרויקט מצטיין במרחב ציבורי איכותי שייצור חיבור ישיר בין הרחובות הסובבים אותו.

היזמים ומשרדו של ארד סירבו להעביר הדמיות של הפרויקט לפרסום (על אף שהוצג כבר בפורום של הוועדה המקומית). אולם בדומה לפרויקטים אחרים של ארד הוא מאופיין בקווים מעוקלים ובנוכחות איקונית ו"סקסית", כלשונו של אחד מהחברים בוועדה.

ארד, בוגר הקולג' המלכותי לאמנות בלונדון, הוא אחד המעצבים הידועים ביותר בעולם. הוא מתגורר ופועל בלונדון זה כ-35 שנים והתפרסם בזכות עיצוב של רהיטים כגון "כיסא רובר". בעשור האחרון החל לעסוק גם באדריכלות. הפרויקט, שנחשב לנקודת מפנה בקריירה האדריכלית שלו, הוא מוזיאון העיצוב בחולון שנפתח לפני כשנתיים. כמו כן הוא מתכנן בניין מגורים יוקרתי על חוף הים של תל אביב, ובעבר היה מעורב בתכנון היכל תרבות חדש באילת.

את הפרויקט החדש מלווה האדריכל התל אביבי אבנר ישר, שמתמחה בתכנון מגדלים.

רון ארדצילום: דניאל בר און

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ