נחשף הביתן הישראלי בתחרות הבנייה הסולארית

הנבחרת הישראלית לתחרות תיכננה בית מגורים בן 85 מ"ר הכולל מערכות משוכללות לייצור אנרגיה סולארית ומערכות שונות לניצול וניהול של אנרגיה

נועם דביר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
נועם דביר

הנבחרת הישראלית לדוקתלון הסולארי חשפה את הביתן שתיכננה בעבור התחרות הקרובה, שתתקיים בקיץ 2013 בעיר דאטונג בסין. הדוקתלון הוא תחרות לתכנון ובנייה של בתים המופעלים באמצעות אנרגיית השמש. הנבחרות בתחרות מורכבות מסטודנטים ממוסדות אקדמיים בולטים בעולם, שפועלים בשיתוף פעולה עם חברות העוסקות בבנייה בת קיימא.

חברי הנבחרת הישראלית - סטודנטים מהחוגים לאדריכלות, עיצוב והנדסה באוניברסיטת תל אביב, שנקר, ויצו חיפה והמכללה למינהל - שבו לאחרונה מסדנת הכנה ראשונה בדאטונג. הביתן הישראלי הוא בית מגורים בן 85 מ"ר המיועד לזוג וניתן להרחבה על פי הצורך. הוא כולל מערכות משוכללות לייצור אנרגיה סולארית (בייצור חברות ישראליות) ומערכות שונות לניצול וניהול של אנרגיה. הבית מורכב מאגף מגורים הפונה לחצר פנימית עם מערכת של קירות ירוקים מגוננים.

הנבחרת הזוכה תדורג על פי איכות התכנון, היעילות האנרגטית ועלות הבנייה של הבית. באוקטובר ייסעו נציגי הנבחרת לסדנה נוספת בסין ובינואר תחל בניית הבית. לאחר שהוא יושלם הוא יפורק וייבנה מחדש בסין.

הדוקתלון הראשון התקיים ב-2002 ומאז מתקיים במתכונת דו-שנתית. זו הפעם הראשונה שישראל משתתפת בתחרות.

תכנון הביתן שתבנה הנבחרת הישראלית לתחרות בסיןצילום: הדמיית מחשב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ