עיריית תל אביב אישרה הקמת שכונה חדשה בדרום העיר

השכונה החדשה תכלול 670 יחידות דיור, שטחי מסחר ויוקם בה בית ספר יסודי חדש. תוכנית הבנייה אינה כוללת התייחסות לדיור בר השגה או דירות להשכרה

נועם דביר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים18
נועם דביר

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה להפקדה תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה במתחם בזק שבדרום העיר. השכונה החדשה, בתחום הרחובות הרצל, התחיה, סגל צבי הרמן והיתד תכלול 670 יחידות דיור, שטחים ציבוריים, מבני ציבור, שטחי מסחר ושטחים לתעסוקה. בשכונה יוקם גם בית ספר יסודי חדש.

המתחם, שמשתרע על 32 דונמים, נקנה בספטמבר בשנה שעברה על ידי אקרו נדל"ן. קודם לכן פעלו במקום מרכזייה ומחסנים לוגיסטיים של בזק. התוכנית החדשה היא חלק משורה של תוכניות בניין עיר שמקודמות בימים אלה במבואות הצפוניים והמזרחיים של יפו בהתאם למדיניות עיריית תל אביב, וצפויות לכלול יחד כ 1,400 יחידות דיור.

הדמייה של השכונה החדשה שתוקם במתחם בזק בדרום ת"א

התכנון התבצע על ידי משרד האדריכלים ברעלי-לויצקי-כסיף. הבינוי המוצע בשכונה הוא בינוי מרקמי: הבניינים יוצבו בקו בניין אפס לרחוב וביניהם תוקם רשת של שבילי הולכי רגל ושבילי אופניים. החניה היה תת קרקעית כדי להימנע ממגרשי חניה גדולים ושוממים. במרכז השכונה יוקמו בניינים בגובה של שש קומות שמדמים את הבינוי של שכונת פלורנטין, ואילו לאורך רחוב הרצל יוקמו בניינים גבוהים יותר בעלי 12 קומות עם חזית מסחרית. כמו כן, ישובצו שטחי מסחר במרכז השכונה. במסגרת התוכנית ישומר בית באר מראשית המאה ה-20 שישמש למסחר ופנאי.

חרף המחאה החברתית ומסקנות ועדת טרכטנברג התוכנית אינה כוללת התייחסות לדיור בר השגה או דירות להשכרה. הסיבה לכך היא שהתוכנית גובשה עוד קודם לכן, וגם כיום אין לעיריית תל אביב מדיניות מגובשת בנושא. עם זאת רבע מהדירות בשכונה יהיו בגודל של 75 מ"ר (שטח עיקרי) ומיועדות לאוכלוסיה צעירה. השטח הממוצע לדירה יעמוד על 90 מ"ר (עיקרי), גבוה מהממוצע במרכז העיר אך נמוך מהממוצע בצפון העיר.

הצפיפות של השכונה החדשה אינה גבוהה במיוחד - כ-10 יחידות לדונם, בהשוואה ל-16 עד 23 יחידות לדונם במרכז תל אביב. לדברי האדריכל אורי ברעלי השכונה החדשה תהיה זרז לפיתוח של האזור "בזכות ההשקעה בשטחי ציבור ועירוב שימושים". כעת תועבר התוכנית לדיון בוועדה המחוזית.

השכונה החדשה, הדמיהצילום: משרד אדריכלים ברעלי-לויצקי-כסיף

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ