האדריכל רפי סגל זכה בתחרות לתכנון המשכן החדש של הספרייה הלאומית בירושלים

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קשת רוזנבלום

האדריכל הישראלי ד"ר רפי סגל נבחר לתכנן את המשכן החדש של הספרייה הלאומית בירושלים - כך נודע ל"הארץ". סגל, המתגורר בארצות הברית ומלמד בקופר יוניון ובאוניברסיטת הארוורד, השתתף בשלב הראשון של התחרות, שהתקיימה בשיתוף עם "יד הנדיב", ואליה ניגשו 81 משתתפים. לשלב השני נבחרו ארבעה משרדים שהצטרפו לשמונה אדריכלים מוזמנים. בתחילת השבוע בחרה ועדת שיפוט בינלאומית שלושה פיינליסטים ואלו הוזמנו לפרזנטציה אתמול בבוקר. סגל (בשיתוף האדריכלים יונתן כהן ומתן מאיר) נבחר על ידי הוועדה כאדריכל המועדף, ויוכרז כזוכה לאחר חתימת הסכם בין האדריכל למזמין.

בתום התחרות אמר יו"ר ועדת השיפוט, פרופ' גליאנו: "ההצעה שנבחרה מביעה דיאלוג טוב עם הכנסת, עם מוזיאון ישראל ועם מבני הציבור שבסביבה. מצאנו אותה צנועה ויחד עם זאת מקורית וייחודית". במעמד אישור האדריכל המועדף על ידי דירקטוריון הספרייה הלאומית, אמר יו"ר הדירקטוריון, דוד בלומברג: "ההצעה משקפת הפנמה של המשמעות ההיסטורית של הספרייה הלאומית ותבטא את צורכי הספרייה בעידן של תמורות חברתיות וטכנולוגיות".

רפי סגל הוא בוגר תואר ראשון ושני של הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון ובעל דוקטורט מאונ' פרינסטון, ארה"ב. בתחילת דרכו המקצועית עבד עם אדריכל צבי הקר על תכנון מוזיאון בית הפלמ"ח בתל אביב אשר זכה ב-2005 בפרס רוקח לאדריכלות מטעם עירית תל אביב. ב - 2008 זכה בפרס האדריכל הצעיר ע"ש זאב רכטר מטעם עמותת האדריכלים. כיום הוא עוסק בתכנון אדריכלי ואורבני בארץ ובחו"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ