קשת רוזנבלום

ד"ר חיים יעקובי נבחר לתפקיד ראש התוכנית לתואר שני בעיצוב אורבני בבצלאל. יעקובי, אדריכל וחוקר, פעל כאדריכל עצמאי וקידם כמה פרויקטים בשיתוף ארגוני זכויות אדם, ביניהם עמותת "במקום" שהיה שותף בהקמתה. הוא בוגר בצלאל, המשיך את לימודיו באקדמיה המלכותית בקופנהגן והשלים את התואר השני באוניברסיטת לונדון. עבודת הדוקטורט שלו, במחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטת בן גוריון, עסקה בהיסטוריה של הערים המעורבות בישראל ובהיבטים הסוציולוגיים והפוליטיים של תכנון עירוני.

יעקובי פירסם מאמרים בכתבי עת אקדמיים וכתב שבעה ספרים בנושאי תכנון ועיצוב עירוני, בהם הספר "הפרדה – הפוליטיקה של המרחב בישראל" אותו ערך יחד עם אדריכלית שלי כהן, שפורסם בעקבות תערוכה שהציגו בגלריית האדריכל ביפו באותו נושא. בשנים האחרונות שימש כמרצה באוניברסיטת בן גוריון והיה עמית מחקר במחלקה לאדריכלות באוניברסיטת קיימברידג'.

בתקופת כהונתו מתכוון יעקובי להביא את היכרותו האקדמית והמקצועית עם תחומי ידע מגוונים במחקר העירוני ליצירת מעורבות פעילה של התוכנית בחיים העירוניים בישראל ובפרט בירושלים.

בתגובה על המינוי אמר כי ברצונו להנהיג שלושה דגשים בתוכנית. "הראשון הוא אקדמיזציה של התוכנית תוך קיום דיון קונטקסטואלי, עכשווי רלוונטי וביקורתי. השני הוא מתן כלים לסטודנטים שמגיעים אלינו ממגוון תחומים להתמודד עם בעיות המאה ה-21, ביניהן הגירה, הפרטה ולגליזציה. הנושא הנוסף ואולי גם החשוב מביניהם הוא להחזיר את האחריות החברתית לאנשים שעוסקים בעיצוב עירוני כיום. לתחושתי, יש היום מומנטום מאוד חזק בבצלאל ליצירת תוכנית מצוינת בעיצוב אורבני".

חיים יעקובי

יעקובי יחל את תפקידו באוקטובר הקרוב ויחליף את פרופ' זאב דרוקמן שעמד בראש התוכנית מאז שהוקמה ב-2009.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ