שוחררו הדמיות ראשונות לקמפוס בצלאל החדש

האדריכלים מהמשרד היפני סאנה, שנבחר לתכנן את המבנה במגרש הרוסים, יבקרו בארץ ביוני. המבנה זכה לביקורות עקב ממדיו ועלותו הגבוהה

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קשת רוזנבלום

משרד סאנה שחרר לפרסום הדמיות ראשונות ממבנה קמפוס בצלאל החדש, שיוקם במגרש הרוסים. באמצע יוני יבקרו בירושלים האדריכלים קזויו סג'ימה וריו נישיזאווה, בעלי משרד האדריכלים היפני, אז יציגו את התכנון בפני הנהלת בצלאל. באותו יום יקיימו האדריכלים הרצאה פתוחה לסטודנטים ולקהל הרחב במחלקה לארכיטקטורה בעיר.

התוכניות של בניין בצלאל נחשפו לראשונה בסוף יוני 2012, אך היה זה בפני קהל מצומצם שכלל את חבר הנאמנים של האקדמיה בלבד. משרד האדריכלים סאנה נבחר לתכנן את הבניין לפני כשנתיים, לאחר שהנהלת בצלאל החליטה לגנוז את התכנון הקודם של משרד האדריכלים הגרמני טורקי studyo, שנבחרה במסגרת תחרות אדריכלים בינלאומית.

המבנה החדש ימוקם במגרש הרוסים בירושלים, בין הקתדרלה הרוסית לבין מוזיאון המחתרות, והוא ישתרע על פני כ-40,000 מטרים רבועים. במהלך הביקור הקודם הציגה סג'ימה את התוכניות והסבירה כי המבנה יהיה מורכב ממערכת של טרסות אופקיות, בהתאם לתוואי הטופוגרפי של האתר.

הדמיית המבנה החדש של בצלאל, שיתפרס על 40,000 מ"רצילום: יח"צ

סג'ימה ונישזאווה, זוכי פרס פריצקר לשנת 2010, הם מהאדריכלים הבולטים והמשפיעים כיום בעולם. משנת 1995 הם עובדים יחד בסטודיו סאנה הממוקם במזרח טוקיו. הבחירה בהם לתכנון הקמפוס התקבלה לאחר שהמוסד ערך תחרות סגורה ל-16 אדריכלים בולטים מהארץ ומהעולם – לאחר שתוצאותיה של תחרות פתוחה שהתנהלה קודם לכן נגנזו.

הדבר עורר בשעתו ביקורת חריפה, הן בגלל ההחלטה לזמן אדריכל זר לפרויקט, והן משום ממדי הבניין החדש ועלותו הצפוייה – כ-360 מליון שקלים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ