“קמפוס שרונה” של הטכניון בתל אביב ייחנך ביום ראשון

לצד הקמפוס יקומו בשנים הקרובות "מגדלי שרונה", פרוייקט מגדלים יוקרתי בן שלושה מגדלים, ולצדו מגדל משרדים מבית עזריאלי שיתנשא לגובה של 200 מטרים

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קשת רוזנבלום

ביום ראשון הקרוב ייחנך בתל אביב "קמפוס שרונה" של היחידה ללימודי המשך של הטכניון. שלוחה זו של המוסד החיפאי הוותיק תהיה למעשה הגוף הראשון שיפתח את שעריו במתחם המושבה החקלאית הטמפלרית, שנמצאת לצד הבסיס הצבאי "הקריה".

בתחילת שנות האלפיים החלו עבודות מקיפות של שימור בתי המושבה, שהוקמו עוד ב–1871 ושלאחר קום המדינה אוכלסו בהדרגתיות על ידי צה"ל ומשרדי ממשלה. הפרוייקט הנרחב, עליו מונה משרדו של האדריכל אמנון בר אור, כלל בין השאר מבצע הנדסי מורכב בעלות של 45 מיליון שקלים לצורך העתקת חמישה מבנים ותיקים עשרות מטרים אל תוך המושבה. זאת, על מנת לאפשר את הרחבתו של ציר קפלן הסואן.

בקמפוס החדש, שישמש גם להשתלמויות ולכנסים, יתקיימו לימודי תואר שני – בהם הנדסה ביו־רפואית, מינהל עסקים, מקרקעין ותואר שני באדריכלות עם התמחות בשימור. הוא ייחנך ברחוב דוד אלעזר, לשעבר כריסטוף הופמן, שהיה הרחוב הראשי של המושבה המקורית, במבנים ששומרו על ידי אדריכלי השימור ניצה סמוק, שמוליק גרואג וקרן מיטרני – שלושתם משמשים כמרצים במסלול.

לצד הקמפוס יקומו בשנים הקרובות "מגדלי שרונה", פרוייקט מגדלים יוקרתי בן שלושה מגדלים, ולצדו מגדל משרדים מבית עזריאלי שיתנשא לגובה של 200 מטרים לצד דרך בגין. אלו יצטרפו לגורדי שחקים קיימים לאורך רחוב הארבעה וכן מגדל הקריה. בפארק העירוני למרגלותיהם יפעלו גם מוזיאונים, בתי קפה ושטחי מסחר, שאמורים להפוך את המתחם למוקד משיכה עבור תיירות פנים וחוץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ