נבחרה הצעה לתכנון מרכז יום טיפולי בבאר שבע

משרד אנדרמן אדריכלים והאדריכל דני רוזן נבחרו להקים את המרכז העתידי בשכונה י"א בבאר שבע, המיועד לשמש 80 חניכים בוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קשת רוזנבלום

משרד אנדרמן אדריכלים והאדריכל דני רוזן הם הזוכים בתחרות הפתוחה לתכנון מרכז יום טיפולי בבאר שבע. את התחרות יזמה גלריית האדריכלות זהזהזה בעבור עיריית באר שבע וקרן של"ם, הפועלת לפיתוח שירותים לאדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית שכלי ברשויות המקומיות.

המרכז העתידי יקום בשכונה י"א בבאר שבע ומיועד לשמש 80 חניכים בוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. הוא יתפוס שטח של מעט יותר מ-1,500 מ"ר ויכיל חדרים לקבוצה האם, יחידות פעילות משותפות, אזורי תשתית ואזורי חוץ. הגישה שהנהיגו יוזמי התחרות היא כי המרכז ישתלב כחלק מהרקמה העירונית של שכונת המגורים ויפגין חזות ברורה במטרה לעודד פתיחות וקשר עם הסביבה.

הדמיה של המרכז

צוות השיפוט הורכב מעשרה חברים, בינהם מהנדס ואדריכלית העיר באר שבע, נציגים מהגלריה, ממשרד הרווחה, המוסד לביטוח לאומי וקרן של"ם, וכן אדריכלים עצמאיים. בפרוטוקול המסכם ציינו השופטים כי ההצעה הזוכה מציעה למשתמשים במבנה חללים פנימיים בעלי פרופורציות נעימות, תוך יצירת גמישות ארגונית ותכנונית במבנה. "ניכר מאמץ רב בהצעת פתרונות ברמת פרטי המבנה בצורה המשלימה את התכנון הכולל", אמרו השופטים. כמו כן, הם שיבחו את שלוש ההצעות שנשפטו בשלב השני של התחרות – זו של אנדרמן ורוזן וכן אלו של סטודיו De2.Architects (אסטרייה שולדנפריי ודנאור גבריאלי) ושל צוות האדריכלים עמרי רימון ויהודה אור נעימי. לשלושת הצוותים הוענק פרס כספי בסך כ-25 אלף שקל עם סיום השלב הראשון בחודש מאי.

התחרות הוכרזה בנובמבר האחרון, וניגשו אליה 122 צוותים מ-18 מדינות. היא התקיימה במתכונת דו שלבית כאשר בסיום השלב הראשון הוכרזו שלוש ההצעות שנבחרו להמשך התהליך וכן נערכה תערוכה בגלריה שהציגה אותן ושלוש הצעות נוספות שקיבלו ציון לשבח. הזוכים יתקשרו עם עיריית באר שבע להשלמת התכנון תחת הנחייתה של ועדת היגוי שמורכבת מנציגי הגופים המעורבים בהקמת המכרז. ביום ראשון הקרוב תיפתח במתחם “גרנד קניון” בבאר שבע תערוכה ובה מבחר עבודות מבין אלה שהוגשו לתחרות.

הדמיה של המרכז

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ