האדריכל נורמן פוסטר פרש ממוזיאון פושקין במוסקבה

האדריכל עטור הפרסים ביטל את מעורבותו בפרויקט, שתוקצב בכ-670 מיליון דולרים על ידי ממשלת רוסיה

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קשת רוזנבלום

האדריכל עטור הפרסים נורמן פוסטר ביטל את מעורבותו בתכנון תוספת למוזיאון פושקין במוסקבה – פרויקט שתוקצב בכ-670 מיליון דולרים על ידי ממשלת רוסיה. השיפוץ וההרחבה היקרים, בשיתוף משרד אדריכלים מקומי, נועדו להגדיל ולרענן את שטחי התצוגה.

פוסטר, בעל תואר אצולה, חתום בין השאר על תכנון גשר המילניום, מגדל סויס רה, המכונה “המלפפון החמוץ”, שהושלם ב-2004 וקטף את פרס סטירלינג היוקרתי, כיפת הרייכסטאג בברלין וקירוי המוזיאון הבריטי בלונדון.

נורמן פוסטרצילום: ולנטין אלברז

עוד לפני תחילת העבודות נהפך הפרויקט למוקד מחלוקת בין הפקידות העירונית לגורמי שימור, שדאגו לעתיד הבניין בן 100 השנים. במסיבת עיתונאים בשבוע שעבר אמר אדריכל העיר מוסקבה, סרגיי קוזנטסוב, כי אינו מוטרד מהתכנון האדריכלי של פוסטר, אלא מדרך עבודתו. "פוסטר חייב לעבוד בעצמו על הפרויקט - ואם לא, עליו לוותר", צוטט ב”The Art Newspaper”.

אולם תגובתו של משרד פוסטר ושות' מציירת תמונה שונה. לפיה, משרד האדריכלים הבריטי התפטר מהתפקיד עוד בתחילת יוני, משום ש"בשלוש השנים האחרונות המוזיאון לא עירב אותנו בהתפתחות הפרויקט, והוא נוהל על ידי אחרים". בחודש שעבר התפטרה מנהלת המוזיאון אירנה אנטונובה, לאחר 52 שנים בתפקיד. אנטונובה היא זו שעודדה את מינויו של פוסטר ב-2006, כדי שיחיה את חזונה ל"קרית מוזיאונים" סביב הבניין הראשי, בקרבת הקרמלין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ