מינוי יוצא דופן באקדמיה: האדריכלים ניני ורשבסקי וגל גאון יעמדו במשותף בראש המחלקה לעיצוב פנים במכון טכנולוגי חולון

ורשבסקי וגאון הם מרצים בכירים בפקולטה לעיצוב במכון, שמשתפים פעולה גם בעיסוקם המקצועי. המינוי משותף לארבע השנים הקרובות: ורשבסקי יכהן בשנתיים הראשונות כראש המחלקה וגאון כסגן ראש מחלקה, ולאחר מכן יתחלפו בתפקידם

יובל סער
יובל סער

בהחלטה יוצאת דופן בעולם האקדמי מונו האדריכלים ניני (ניסן) ורשבסקי וגל גאון לעמוד בראש המחלקה לעיצוב פנים במכון טכנולוגי חולון. המינוי משותף לארבע השנים הקרובות: ורשבסקי יכהן בשנתיים הראשונות כראש המחלקה וגאון כסגן ראש מחלקה, ולאחר מכן יתחלפו בתפקידם. השניים יחליפו את האדריכלית ברכה קונדה, שכיהנה בתפקיד בארבע השנים האחרונות.

ורשבסקי וגאון הם מרצים בכירים בפקולטה לעיצוב במכון, שמשתפים פעולה גם בעיסוקם המקצועי. ורשבסקי, בן 40, הוא בנם של פעילי השמאל וזכויות האדם מיכאל ורשבסקי ולאה צמל. הוא בוגר המחלקה לאדריכלות בבצלאל ובעל תואר שני בלימודי מקרקעין בטכניון. הוא בעל סטודיו עצמאי לתכנון, השקעות ועיצוב, המתמחה בתכנון, פיתוח ועיצוב מחדש של מבנים. בשנה שעברה הוציא לאור את ספר האמן "בתים כואבים", העוסק במושג בית על כל רבדיו, וממנו נבעו גם יתר עבודות האמנות שיצר בהמשך.

גאון הוא בנו של איזיקה גאון, שייסד את המחלקה לעיצוב ולארכיטקטורה במוזיאון ישראל. אחותו, גלית גאון, היא האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון ושל המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס. הוא עצמו בוגר של המחלקה לאדריכלות בבצלאל ובוגר התוכנית למנהלים בפקולטה למינהל עסקים באוניברסיטת תל אביב. בשנת 2008 הקים את מותג העיצוב "טאלנטס דיזיין", שבמסגרתה הוא פועל כארט דירקטור תוך זיהוי מגמות בעיצוב עכשווי וליווי תהליכים יצירתיים של מעצבים, אמנים ואדריכלים. בשנה האחרונה הציגה טאלנטס ביריד האמנות והעיצוב מילאנו, ביריד "עיצוב טרי" הראשון ובפארק בבלי החדש בתל אביב (ראו ראיון עם גל גאון).

דיקן הפקולטה לעיצוב במכון טכנולוגי חולון, פרופ' דנה אריאלי, הסבירה את המינוי הכפול בכך ש"מתוך חתירה לראות את התחום של עיצוב הפנים במבט חדשני, חשבנו שיהיה נכון לשלב בין שתי נקודות מבט שגל וניני מייצגים בפועלם - השילוב שבין עיצוב לאדריכלות שמהווים את היסודות של עיצוב הפנים. לאור הייחודיות שבהענקת תואר בעיצוב פנים והעובדה שיש בארץ מוסדות מועטים שזה תחום ההתמחות שלהם, אני משוכנעת שהשילוב הייחודי בין שניהם יצעיד את התחום למחוזות חדשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ