איצטדיון בלומפילד ישופץ ויורחב ל-25 אלף מקומות

שיפוץ האיצטדיון והרחבתו אמור לעלות כ-150 מיליון שקל - שטרם אושרו. גם אתר הספורטק עומד בפני שיפוץ בכ-40 מיליון שקל

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קשת רוזנבלום

איצטדיון בלומפילד ביפו ישופץ ויורחב החל ב-2014: מספר המקומות יורחב ל-25 אלף מושבים מקורים (לעומת פחות מ-15 אלף כיום, מרביתם חשופים) ובנוסף ייבנו בשטח המבנה אזורי מסחר ובתי קפה. העלות המשוערת של העבודות מוערכת ב-150 מיליון שקלים. השיפוץ הזה, שיתבטא גם במתיחת פנים חיצונית, הוא הגדול ביותר מאז נחנך האיצטדיון ב-13 באוקטובר 1962. עם זאת, בחמש השנים האחרונות חוזק המבנה כדי להתאים לתקנות בטיחות ארציות ובינלאומיות, הוחלפו הכיסאות ומבני השירותים שופצו. כל זאת - למרות תוכנית מתאר עירונית שהיתה בתוקף עד לפני שנתיים ובמסגרתה הוצע להרוס את האיצטדיון ולהקים במקומו שכונת מגורים, רעיון שסוכל בעקבות התנגדויות במועצה המקומית.

על תכנון הרחבת האיצטדיון אחראי משרד "פרטים אדריכלים" (רובי שבת וטלי טרון) מתל אביב (האחראי גם על שיפוץ בית לסין וקולנוע הוד בעיר). המניע העיקרי לשיפוץ בלומפילד הוא הגדלת מספר המושבים באיצטדיון שמשמש כמגרש הביתי של קבוצות הפועל, מכבי ובני יהודה וכן מארח הופעות מוזיקה גדולות. ההודעה רשמית על היוזמה, שטרם אושרה - הדיון בה ייערך רק לאחר הבחירות -  מגיעה, ולא בכדי, ערב הבחירות המקומיות, מסיעת "רוב העיר" והחבר בה אלון סולר, חבר המועצה המקומית כעת ומחזיק תיק הספורט.

הדמיית בלומפילד החדש, בתיכנונו של משרד "פרטים אדריכלים". מ-15 אלף מושבים, שרובם חשופים, ל-25 אלף מושבים מקורים

גם הספורטק בגני יהושע עומד בפני שיפוץ נרחב כדי לשפר את איכות המתקנים בו ולהנהיג קו עיצובי אחיד, בתכנון משרד אדריכלי הנוף "קו בנוף". כחלק מהשיפוץ, שעלותו נאמדת ב-41 מיליון שקלים, ייסללו מגרשי ספורט חדשים, בכללם מגרשי כדורגל עם דשא סינתטי ומגרש חדש לגלגיליות ואופניים, ומגרשים קיימים ישופצו. בנוסף תותקן תאורה לשעות הערב ויוקם מבנה חדש לפונקציות הנהלה ופנאי, במקום המבנים היבילים שפזורים כעת ברחבי הפארק. את הספורטק פוקדים בכל שנה כ-400 אלף מבקרים ועלות אחזקת האתר, הפרוש על פני 200 דונם, היא 350 אלף שקלים בשנה.

באוקטובר 2014 עתיד להתחיל לפעול גם אולם הכדורסל במתחם הדרייב־אין, המיועד לשמש כאולם הביתי של מחלקת הכדורסל של הפועל תל אביב. זאת לאחר שב-2007 נהרס אולם אוסישקין על גדות הירקון, אז אולם הבית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ