משרד ישראלי משתתף לראשונה בתערוכת אדריכלות במוזיאון מקסי ברומא

קשת רוזנבלום
קשת רוזנבלום

בתערוכת אדריכלות שתיפתח מחר (חמישי) במוזיאון מקסי (MAXXI) ברומא משתתף לראשונה משרד ישראלי. התערוכה, ששמה "Erasmus Effect", עוסקת באדריכלים איטלקים שהיגרו למקומות שונים בעולם, ואצר אותה פיפו קיורה, אוצר האדריכלות הראשי של המוזיאון.

הסטודיו האיטלקי־ישראלי של איתי פריצקי ופאולה ליאני הוא בין המשרדים הצעירים המשתתפים בתערוכה, שם יוצג בית מגורים פרטי שבנו האדריכלים בחופית, אשר הושלם ב-2012. זהו מבנה עשוי משטחים אלכסוניים העוקבים אחרי פני השטח של האתר, במטרה להגדיר נפח בנוי המשקיף אל עבר הים אך גם משתלב בנוף המקומי.

התערוכה תהיה פתוחה עד אפריל 2014. יוצגו בה עבודות של פירמות אדריכליות ידועות, כמו זו של רנצו פיאנו, לצד משרדים צעירים. כך יוצגו עבודת בסנט פטרסבורג שברוסיה, ברזיל, ארצות הברית ואוסטרליה, וגם יוקדש אגף למהגרים איטלקים מפורסמים נוספים מתחומי אמנות נוספים - כדי לאמוד את היקף תופעת הנדידה מחוץ לאיטליה והשלכותיה.

מוזיאון מקסי לאמנות עכשווית, ברובע פלמיניו, נפתח ב-2010 לאחר עשור של תכנון ועבודה. הקמתו של המבנה, שתיכננה האדריכלית הבריטית זאהה חדיד, לוותה בחילוקי דעות רבים - תגובה טיפוסית לארכיטקטורה של חדיד, כל שכן כשזאת בנייה חדשה של מבנה ציבור ברומא.

תגיות:

תגובות