עיריית מיאמי גנזה תוכנית של משרד רם קולהאס

ראש העיר הנבחר קיים את הבטחתו לעצירת התוכנית למרכז כנסים ומלון גדול

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עיריית מיאמי גנזה ביום רביעי שעבר תוכנית של משרד האדריכלים OMA של רם קולהאס למרכז כנסים ומלון גדול, בעלות משוערת של מליארד דולרים.

הכוונות להחייאת מרכז הכנסים הוותיק של העיר, צבר מבנים משנות ה-50 המאוחרות, מתגלגלות בעיריית מיאמי שנים. ואילו ההחלטה לנטוש את התוכניות ולחשוב מחדש על הפרויקט התקבלה פה אחד בהצבעת הוועדה המקומית, הליך שארך "דקות ספורות", כפי שדיווח ערוץ החדשות המקומי של רשת אן-בי-סי.

ביולי 2013 זכו OMA יחד עם קבוצת היזמות South Beach ACE במכרז להקמת המיזם היוקרתי, אחרי שהתמודדו נגד קבוצה נוספת שהונהגה בידי משרד האדריכלים הדני BIG. ההצעה הזוכה, דמוית סהר, אמורה היתה לייעל ולהקטין את טביעת הרגל של מתחם הכנסים הקיים, שיושב בשטח של 21 דונם במרכז העיר, ואף להוסיף על גביו מלון ובו 800 חדרים.

העירייה החליטה עכשיו לעצור את המשא ומתן עם חברת היזמות, בהנהגתו של ראש העיר פיליפ לוין, שנבחר בנובמבר האחרון. לוין, איש עסקים, רץ ונבחר על סמך ההבטחה לשיפור מצבה הכלכלי של העיר והתחייב טרם בחירתו לבצע הערכה מחודשת לתוכניות הקיימות למרכז הכנסים, שנועדו להיות ממומנות מכספי עירייה וכספים פרטיים. על בסיס ההחלטה ביקש לוין מחברי הוועדה להתחיל את ההכנות לתכנון הפרויקט מחדש - כשני פרויקטים נפרדים (מרכז כנסים ומלון).

הדמיה של הפרויקט

כך מקווה עיריית מיאמי לחסוך לא רק כסף אלא גם זמן, משום שהתנעת התוכנית הגרנדיוזית היתה מותנית באישור של 60% מתושבי מיאמי במשאל ציבורי, דבר שלא יהיה נחוץ לתוכנית בפורמט החדש. ערב ההצבעה שלחה חברת היזמות מכתב לעירייה, שבו נכתב כי החברה הוציאה כבר כמה מיליוני דולרים על התכנון (שהשותפים הבכירים ב-OMA היו מעורבים בו באופן אישי) בציפייה להוציא לפועל את הפרויקט.

באן-בי-סי דווח כי עם קבלת ההחלטה נשמעו באולם הוועדה מחיאות כפיים של אזרחים. במסיבת עיתונאים שהתקיימה בשבוע שעבר הדגיש לוין כי הפרויקט יונע קדימה במלוא המרץ – עם תוכנית חלופית שתתאים לרצון התושבים. "אנחנו רוצים את מה שנכון למיאמי – ומיאמי זאת תרבות, זה לא למשוך הנה כנסים שלא מתאימים למי שאנחנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ