מכון למנהיגות חברתית יוקם באוניברסיטת בן גוריון בהשקעה של 10 מיליון דולר

בקיץ הקרוב תחל הקמת המבנה בתכנון פלסנר אדריכלים, באמצעות תרומה של קרן מנדל, שתתרום עוד כ-3 מיליון דולר לתוכניות שיקיים המכון

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קשת רוזנבלום

באוניברסיטת בן גוריון שבבאר שבע יתחילו בקיץ הקרוב בהקמת "המכון למנהיגות חברתית ע"ש ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל". הבניין, בתכנון משרד פלסנר אדריכלים, ייבנה בפינה הדרום מערבית של הקמפוס ע"ש מרקוס, בסמוך לכיכר דייכמן והבניין של המחלקה למנהל עסקים ע"ש גילפורד גלזר. שטחו הכולל של המבנה העתידי יהיה 3,700 מ"ר שיתפרסו על פני ארבע קומות. חלק גדול מקומת הקרקע ישמש שטח פתוח שימשיך את הכיכר הסמוכה.

הבניין יכלול כיתות לימוד וחדרי סמינר, אולמות להרצאות, שטחי מחקר ומשרדים. בנייתו ממומנת בכספי תרומה בסך 10 מליון דולרים מקרן מנדל, שאמורה לכסות את כל עלויות הבנייה. כעת הוא נמצא בשלבי תכנון מתקדמים, וטקס אבן הפינה עתיד להיערך ב–11 ביוני השנה. המבנה העתידי ישמש את הסטודנטים מהפקולטה לניהול ויענה על הצרכים האקדמיים בתחום המנהיגות החברתית. תרומה נוספת של הקרן, בסך כשלושה מיליון דולר, תשמש לייסוד התוכנית לתואר שני במנהיגות חברתית, לצורכי המרכז הישראלי לחקר המגזר השלישי ולתוכניות עתידיות אחרות, שכולן יפעלו מתוך המבנה החדש.

הדמיה של המכון המתוכנן למנהיגות חברתית.

תחום המנהיגות החברתית נלמד כבר היום כמסלול לתואר שני באוניברסיטה העברית, ובנוסף במסגרת לימודי המשך במכון מנדל בירושלים. עיקרו טיפוח מנהיגים לפעילות במוסדות ללא כוונת רווח, בדגש על החברה האזרחית.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ