דרישה בריטית: להחרים את עמותת האדריכלים המאוחדים בישראל בשל הכיבוש

המכון המלכותי של אדריכלים בריטיים (Riba) דרש השעיה של עמותת האדריכלים המאוחדים בישראל (IAUA) מהגוף הבינלאומי

שירות "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירות "הארץ"

עמותת האדריכלים המובילה של בריטניה דרשה כי מקבילתה הישראלית לא תיכלל באיגוד הבינלאומי של אדריכלים במחאה על הכיבוש הישראלי בפלסטין, עוד אינדיקציה למומנטום הגובר של תנועת החרם.

המכון המלכותי של אדריכלים בריטיים (Riba) דרש השעיה של עמותת האדריכלים המאוחדים בישראל (IAUA) מהגוף הבינלאומי, וטען כי היא שותפה בבנייה של התנחלויות בלתי חוקיות בגדה המערבית ובמזרח ירושלים, והפרות אחרות של המשפט בינלאומי.

נשיא ריבא לשעבר, אנג'לה בריידי, אמרה בישיבה של המועצה כי אם לא יעשו כן יהיה זה "מסר ברור לעולם שאנחנו כמוסד מעלימים עין או תומכים באופן פסיבי במה שקורה - תפיסת אדמות, גירוש אוכלוסייה, פגיעה בזכויות האזרחים, וחיזוק של אפרטהייד".

לדברי אדר' יצחק ליפוביצקי-ליר, יו"ר עמותת האדריכלים לשעבר והממונה על הקשרים הבינלאומיים של העמותה, "העמותה אינה נוקטת עמדה פוליטית כזאת או אחרת ואינה רואה עצמה אחראית לעמדות הפוליטיות של חבריה. יחד עם זאת, דרישה להשעיית העמותה מחברות באיגוד הבינלאומי נגועה בצביעות, שכן אדריכלים חברי העמותה משתפים פעולה עם אגודת האדריכלים הפלסטינית. בין היתר, בעקבות מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה יזמנו יחד עם האגודה הפלסטינית פניה לארגון אדריכלים בינלאומי, שמגיש עזרה באזורים שהוכו באסון וניסינו ביחד לאפשר להם לפעול בעזה. פעילותנו הוכשלה על ידי החמאס, שגירש את נציגי הארגון ולא אפשר להם לפעול".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ