מענק מטעם קרן גטי על סך 130 אלף דולר לטובת שימור בית מקס ליבלינג

המענק ניתן במסגרת יוזמה פילנתרופית חדשה של הקרן, Keeping It Modern, המתמקדת בשימור של האדריכלות המודרנית המאה ה-20 ברחבי העולם

יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער

עיריית תל אביב יפו, באמצעות מחלקת השימור של העירייה וקרן תל אביב יפו לפיתוח, זכו במענק מטעם קרן גטי על סך 130 אלף דולר, לטובת שימור בית מקס ליבלינג ברחוב אידלסון 29 בתל אביב. המענק ניתן במסגרת יוזמה פילנתרופית חדשה של הקרן, Keeping It Modern, המתמקדת בשימור של האדריכלות המודרנית המאה ה-20 ברחבי העולם. סך הכל קיבלו מענק עשרה בניינים ברחבי העולם, ביניהם בית האופרה בסידני, האיצטדיון הימי במיאמי, ביתם של צ׳ארלס וריי אימס ועוד. מבנים אלה תוכננו על ידי אדריכלים כמו לואיס קאהן, אלבר אלטו, פרנק לויד רייט, לה קורבוזייה ועוד.

בית מקס ליבלינג שתוכנן על ידי האדריכל דב כרמי, חתן פרס ישראל לאדריכלות, הוא מבנה שנמצא בבעלות עירונית. הבית, שבנייתו הסתיימה בשנת 1936, יושב בלב האזור ההיסטורי של העיר הלבנה. בהודעה שפירסמה הקרן נכתב כי הוא נבחר בשל ההתאמה הייחודית של האסתטיקה ועקרונות הבאוהאוס והתאמתם לאקלים הים תיכוני. החידושים הטכניים והסגנוניים שהכניס כרמי למבנים שתכנן, כמו בית ליבלינג, השפיעו על דור שלם של אדריכלים, והמענק של הקרן מכיר בכך שמדובר באייקון אדריכלי ראוי לציון. בסופו של תהליך השימור הוא מיועד לשמש דוגמת מופת לשיפוץ מבנה באוהאוס.

בית מקס ליבלינגצילום: באדיבות עיריית תל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ