פרס קרוון לאדריכלות גנים ונוף לברברה אהרונסון ואיתי אהרונסון

הפרס, מטעם עיריית תל אביב, יוענק לבני הזוג אהרונסון על תכנון פארק הרצליה

נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעמה ריבה

פרס קרוון לאדריכלות גנים ונוף לשנת 2015 יוענק לאדריכלית הנוף ברברה אהרונסון ולאדריכל איתי אהרונסון ממשרד שלמה אהרונסון אדריכלים, על תכנון פארק הרצליה. בני הזוג אהרונסון יקבלו סכום של 18 אלף שקלים מטעם עיריית תל אביב והוא יוענק להם ב-29 בנובמבר הקרוב. חברי ועדת השופטים הם: יו"ר הוועדה, ראש המחלקה לאדריכלות נוף בטכניון, פרופ' נורית ליסובסקי, שכותבת בימים אלו ספר על שלמה אהרונסון, אביו של חתן הפרס, יו"ר איגוד אדריכלי הנוף; אדריכלית הנוף עליזה ברוידא, דרורה דומיני ואדריכלי הנוף ליאור לווינגר וליטל סמוק פביאן.

"יש בפרויקט מסר אקולוגי. הוא משמר ערכי טבע ונוף ומנקז אליו מי גשם מרחבי העיר", מנמקת ברוידא את מתן הפרס למתכנני הפארק. "בפארק מתקיים שיחזור של צמחיה מקומית ויש בו גם היבט אמנותי וערכים אסתטיים".

פארק הרצליה. האזור הוזנח במשך שניםצילום: עיריית הרצליה

הפארק, שזכה גם באות אדריכלי הנוף בשנת 2013, ממוקם בקרבת תחנת הרכבת וקניון שבעת הכוכבים ומשתרע על פני 700 דונמים. הוא ממוקם על אגן היקוות עונתי (שלולית חורף), ובמשך שנים האזור הוזנח ולא טופל.

ועדת השיפוט סירבה למסור את פרוטוקול השיפוט ואת מספר ההצעות שהוגשו. עם זאת, כפי שנודע ל"הארץ" לפרס ניגשו פרויקטים בודדים בלבד מקרב קהילת אדריכלי הנוף המצומצמת ממילא. בין הפרויקטים שהוגשו ולא זכו: פיתוח נופי של מתחם שרונה בתכנון צור וולף אדריכלי נוף, פרויקט חוף באר שבע בתכנון אסיף ברמן, פארק אשדוד בתכנון גדעון שריג ופארק אקסטרים ופארק רמת השרון בתכנון קו בנוף.

פרס קרוון מוענק מ-1971 על שם אברהם קרוון, שהיה ראש מחלקת נטיעות ואדריכל הגנים והנוף של עיריית תל אביב. בין היתר זכו בעבר בפרס: משרד מנעד על תכנון פארק המסילה בירושלים, משרד גרינשטיין הרגיל על תכנון פארק הכט בחיפה ותמר דראל פוספלד על תכנון הנוף של כביש 6.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ