הוכרז האדריכל הזוכה בתכנון בניין ננו־טכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב

אחרי תהליך של שישה חודשים, שכלל 128 הצעות מכל העולם, נבחר סטודיו מישל רמון הצרפתי לתכנן את הבניין החדש. אל השלב הסופי הגיעו גסטיקו+ווילס הבריטים וזרחי אדריכלים הישראלי שהגישו הצעה בשיתוף המשרד הישראלי־שוויצי סטודיו PEZ

נעמה ריבה
נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בתמונה רואים הדמיה של בניין לבית ספר ננו טכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב
נעמה ריבה
נעמה ריבה

לאחר הליך שנמשך כשישה חודשים, הכריזה השבוע אוניברסיטת תל אביב על המשרד הזוכה בתחרות הפתוחה הבינלאומית לתכנון בניין ננו־ממדע וננו־טכנולוגיה. בתחרות השתתפו 128 משרדי אדריכלים מרחבי העולם. הזוכה הוא סטודיו מישל רמון מצרפת, שגבר על שתי הצעות שהגיעו לשלב הגמר. אחת של המשרד הבריטי גסטיקו+ווילס (Jestico+Whiles) והשנייה של משרד האדריכלים הישראלי זרחי אדריכלים יחד עם הסטודיו השוויצי־ישראלי סטודיו PEZ.

נשיא האוניברסיטה פרופ' יוסף קלפטר אמר על ההצעה הזוכה ש"ההחלטה הסופית משקפת את הסינרגיה בין הצרכים הטכניים שהוגדרו על ידי צוות המחקר, לבין התשוקה שלנו לספק סביבה מסבירת פנים". הבניין של המשרד הצרפתי יצטרף לבניינים נוספים בקמפוס שתוכננו על ידי אדריכלים זרים כמו הפקולטה להנדסה על שם וולפסון, שתכנן האדריכל האמריקאי לואיס קאן, ובית הכנסת על שם צימבליסטה, שתכנן האדריכל השוויצי מריו בוטה. האדריכל אלקסיס פייר (Alexis Peyer) מסטודיו מישל רמון, הסביר כי האתגר המרכזי בתכנון היה ליצור מבנה איקוני ייעודי לקמפוס שיענה על הדרישות הטכניות.

המבנה צפוי להיפתח בשנת 2020 וישתרע על פני 6,000 מטרים רבועים שיתחלקו על שלוש קומות. לא יבלטו חלונות ודלתות בחזיתות הבניין, שיכוסה בקונסטרוקציה של קווים מאורכים שיקיפו את כל המבנה ופער בהם יסמן את הכניסה. הבניין צפוי לאכלס 120 מדענים וחוקרים בתריסר מעבדות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ