התוכנית לבניית מעון ראש הממשלה אושרה סופית לאחר דיון בוועדה להתנגדויות

המבנה, שיוקם בקרית הממשלה בירושלים בשטח של כ-90 אלף מ"ר, תוכנן על ידי האדריכלים עדה כרמי־מלמד ורם כרמי. הוועדה המחוזית קיבלה את ההתנגדות שהגיש מלון קראזון פלאה והורתה להכין בתוכנית מעבר לרכב חירום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדמיה של התוכנית לבניית מעון ראש הממשלה
הדמיה של התוכנית לבניית מעון ראש הממשלהצילום: רם כרמי אדריכלים /
נעמה ריבה
נעמה ריבה

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים בראשות דלית זילבר אישרה אתמול (שני) את התוכנית למעון ומשרד ראש הממשלה בקרית הממשלה בירושלים. התוכנית אושרה סופית לאחר שנדונה בוועדה להתנגדויות.

התוכנית, המשתרעת על פני 33 דונם, ממוקמת בין הרחובות שדרות יצחק רבין, שדרות הנשיא השישי ורחוב העלייה, מצפון למשרד החוץ וממערב למשרד מבקר המדינה וחניון הלאום. שטח המבנה עצמו הוא כ–90 אלף מ"ר והוא תוכנן על ידי האדריכלית עדה כרמי־מלמד יחד עם אחיה, האדריכל רם כרמי, בערוב ימיו. התוכנית היא גלגול של תוכנית קודמת שכרמי תיכנן לבדו, שהזכירה איברי רבייה נשיים.

על פי התוכנית וההדמיות, הבניין, שגובהו בין חמש לשמונה קומות (בדומה לבניינים הסמוכים), מזכיר צורת עין המורכבת משני חללים שצורתם קשת. בין שתי הקשתות תהיה רחבת מסדרים. בשרטוטים מפורטות רק כמה מהקומות, בהן קומת הקרקע והקומה הראשונה, ובחזיתות ובחתכים הנלווים מפורטות חמש קומות. כמו כן משורטטות קומות תת־קרקעיות. בשטח נראה שבניית החלקים התת־קרקעיים כבר החלה. אלה הם חלקים שהוצגו בפני ועדה נפרדת (הוועדה למתקנים ביטחוניים) ואינם מוצגים לציבור.

המתנגד היחיד לתוכנית הוא מלון קראון פלאזה, שהתנגד לה בשל חסימת המעבר לרכב חירום. הוועדה המחוזית קיבלה את ההתנגדות והורתה לסמן בתוכנית גישה מוטורית לרכב חירום. ממינהל התכנון נמסר: "תוכנית זו מהווה נדבך חשוב בתוכנית הכוללת של הקמת קרית הלאום, שבמסגרתה יעתיקו בהמשך את מקומם שאר משרדי הממשלה ומוסדות השלטון למתחם זה".

עדיין לא ברור מתי תחל ומתי תסתיים בניית המבנה. ממשרד האוצר נמסר: "האישור לנושא הבנייה צריך להתקבל בקבינט ורק אז ייצא לפועל. לכשזה יקרה, מדובר על תקופת בנייה מוערכת של כארבע-חמש שנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ