עיריית תל אביב החלה בהריסת פטריות האבן בכיכר אתרים

העירייה טוענת כי הפטריות מהוות סיכון הנדסי בשל נזקי מליחות הים. להריסת הפטריות אין קשר ישיר לתוכנית העירייה להרוס את כיכר אתרים כולה, אך היא קובעת עובדות בשטח

נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הריסת הפטריות בכיכר אתרים, היום
נעמה ריבה

עיריית תל אביב החלה היום (ראשון) בהריסת 12 פטריות האבן בכיכר אתרים בתל אביב. לטענת העירייה, הפטריות — שנועדו לספק צל — נהרסות מכיוון שהן מהוות סיכון הנדסי בשל נזקי מליחות הים. עבודות ההריסה מבוצעות על ידי חברת עזרה וביצרון, וצפויות להימשך כשבועיים.

הריסת הפטריות לא קשורה לתוכנית העירייה להרוס את כיכר אתרים כולה — תוכנית שנמצאת עדיין בשלבי אישור. הכיכר, שנמנית על הסגנון הברוטליסטי באדריכלות, לא כלולה בסקר השימור למבני הסגנון שערכה לאחרונה מחלקת השימור בעירייה ועל אף חשיבותה בתולדות האדריכלות המקומית, לא נערך לה תיק תיעוד. את הכיכר תכנן האדריכל יעקב רכטר, שתכנן גם את בית מבטחים בזכרון יעקב ואת מלון הילטון בתל אביב.

על פי התוכנית של העירייה, במקום הכיכר יוקמו שלושה מגדלי מגורים יוקרתיים ומלונות, בעיצוב האדריכל הבריטי נורמן פוסטר והאדריכל הישראלי אבנר ישר. על אף שהריסת הפטריות אינה קשורה לתוכנית להריסת הכיכר, היא קובעת עובדות בשטח ומייתרת חלק ניכר מהליך ההתנגדויות העתידי לתוכנית הבנייה, הליך שמחייב כל פרויקט תכנוני.

הריסת הפטריות בכיכר אתרים בתל אביב, היוםצילום: תומר אפלבאום
הריסת הפטריות בכיכר אתרים, היוםצילום: תומר אפלבאום
הריסת הפטריות בכיכר אתרים, היוםצילום: תומר אפלבאום
כיכר אתריםצילום: יוסף ליאור
כיכר אתריםצילום: יוסף ליאור

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ