אלי פירשט הוא היו"ר החדש של עמותת האדריכלים

התחזק הייצוג של אדריכלים צעירים בעמותה

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קשת רוזנבלום

האדריכל אלי פירשט הוא היו"ר החדש של עמותת האדריכלים, כך הוכרע בערב "יום האדריכל" (חמישי האחרון) בתום ספירת קולות הבחירות שנערכו בעמותה במשך החודש החולף. הבחירות לעמותת האדריכלים מתקיימות אחת לשלוש שנים. פירשט, שותף במשרד האדריכלים מזור-פירשט ומרצה במחלקה לאדריכלות בבצלאל, יחליף בתפקידו את האדריכל ברוך ברוך, לאחר שגבר בהתמודדות על האדריכלים משה צור, יובל גני ואבישי ליכטנסשטיין.

את משימתו המרכזית הגדיר פירשט בגיוס ציבור רחב ככל שניתן של אדריכלים משלל טווחי הגילים "כדי שנוכל להשפיע ולהכריע מעמדה של רוב עם", אמר. עוד הוסיף כי על העמותה וחבריה ליטול אחריות רחבה יותר – מבחינה מקצועית ואתית כמו גם חברתית, במטרה להביא לתיקון והומניזציה של התכנון. "הנטייה של הממשלה היום היא להמשיך לפתח שכונות חדשות בשטחים לא מיושבים", אמר, "בעוד שצריך להעדיף או לפחות להקביל את פיתוח השכונות הקיימות לשכונות החדשות".

היו"ר היוצא, אלי פירשט

תוצאות הבחירות, שקבעו גם נציגים חדשים לוועד הארצי ולוועדים המקומיים, מצביעות על התחזקות הייצוג של האדריכלים הצעירים בין החברים הנבחרים. בהודעה שפירסם סניף הצעירים של העמותה אמש נכתב כי "תוצאות הבחירות לעמותה משקפות באופן יוצא מן הכלל את הרצון והכמיהה של כולנו לשינוי ולחיזוק אופני התנהלותה של העמותה אל מול המציאות האדריכלית בישראל".

יו"ר סניף תל אביב הוא האדריכל איתי בן חיים, בסניף חיפה האדריכל דן שומני, בירושלים – האדריכל קרלוס פרוס ויו"ר הסניף בבאר שבע הוא האדריכל מתתיהו קונס. אלו יהיו חלק מאנשי הוועד הארצי, שבו חברים האדריכלים גבריאלה נוסבאום, בתיה סבירסקי, אריה שילר, יצחק ליפוביצקי ליר, אנדה בר, חיימי שניידר ורן שור – שהיה ונותר יו"ר סניף הצעירים. נציגים נוספים בוועד הארצי הם האדריכלים בועז קיי, אוסוולדו סתיו, אייל שער ושחר לולב. חברי ועדת הביקורת הם האדריכלים בצלאל אונגר וקורינה סגל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ