"פרויקט מגנום" יתכננו את הרחבתו של מוזיאון פושקין במוסקבה

פירמת האדריכלים הרוסית זכתה בפרויקט שעלותו הכולל נאמדת בכ–640 מליון דולר

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קשת רוזנבלום

פירמת האדריכלים הרוסית "פרויקט מגנום" והעומד בראשה, האדריכל יורי גריגוריאן, הם שיתכננו את הרחבתו של מוזיאון פושקין במוסקבה, כך הוכרע בתום תחרות אדריכלים. התחרות התנהלה לאחר שהמתכנן הקודם של הפרויקט, המשרד הבריטי פוסטר ושות' פרש ממנו באוגוסט שעבר – בעקבות סכסוכים בינו לבין המוזיאון, העירייה וגורמי שימור.

עלותה הכוללת של ההרחבה למוזיאון נאמדת בכ–640 מליון דולר, והיא עתידה להציע שטחי תצוגה נוספים וכן לאחד ולהסדיר את צבר המבנים הקיימים כעת, חלקם לא נועדו מלכתחילה לשמש כמבני ציבור. ההצעה הקודמת של משרד פוסטר הצריכה את הריסת המבנים ההיסטוריים – מספר אחוזות שהוקמו טרום המהפכה, ותחנת דלק מ1930 – ועוררו קמפיין מורשת נמרץ שקרא לשימורם.

ההצעה הנוכחית משמרת את אלו וקושרת אותם אל הבנייה החדשה באמצעות מבנים עשויים גרניט, ברזל וברונזה, שישמשו כפלטפורמה שנועדת ליצור שפה עיצובית אחידה. תחנת הדלק תשומר גם היא, ויקיף אותה מבנה עשוי זכוכית. באמצעות התערבות נקודתית במרחב הסובב את המוזיאון מקווים האדריכלים ליצור קריה מוזיאלית שתשמר את רוח העיר ההיסטורית.

משרד פוסטר ושות' עבד על הפרויקט במשך שבע שנים לפני שפרש ממנו. לבד ממחלוקות הנוגעות לשימור היסטורי, הפרוייקט נעצר גם בשל טענותיה של עיריית מוסקבה כי סר נורמן פוסטר אינו עובד בעצמו על הפרוייקט החשוב, אלא ממנה את עוזריו. מנגד טענה הפירמה הבריטית כי המוזיאון הוא זה שלא עירב את המשרד בהחלטות הנוגעות לפרוייקט.

מוזיאון פושקין במוסקבהצילום: Ghirlandajo

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ