תערוכה של האדריכל דן הנדל מוצגת ב"מכון החדש" ברוטרדם

התערוכה, שעוסקת בעץ על היבטיו השונים, היא המשך לתערוכה קודמת שהציג במרכז הקנדי לאדריכלות

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קשת רוזנבלום

ב"מכון החדש" ברוטרדם שבהולנד מוצגת עד 10 באוגוסט התערוכה WOOD, שאצר האדריכל וחוקר האדריכלות הישראלי דן הנדל. התערוכה, שעוסקת בעץ על היבטיו השונים, היא מחקר המשך לתערוכה קודמת שהציג הנדל במרכז הקנדי לאדריכלות שנקראה "First, the forest". זוהי תערוכה ראשונה בסדרת תערוכות שמתעתד המכון להציג, אשר תעסוקנה בחומרים בסיסיים שונים.

"התערוכה עוסקת בחומר, אך גם משתמשת בו כתירוץ להוליך את הצופים 'לתוך היער' ולהעלות שאלות – כמו מה תפקידם של היערות והעצים בחברה, ומצד שני איך הם משפיעים על התרבות ובא לידי ביטוי בעבודות של אדריכלים ומעצבים", מסביר הנדל. בתוך כך, היא קושרת בין הקשרים כמו ריהוט איקאה, היערות סביב המפעל הגרעיני צ'רנוביל, וכלכלת העפרון הצהוב הקלאסי, כפי שהציג אותה הכלכלן מילטון פרידמן.

התערוכה נפרשת על פני 300 מ"ר ונחלקת לכמה פרקים – בראשון מוצגים עצמים עשויים עץ, ההמשך עוסק ביערות עצמם – ומדוע מדובר בישויות מלאכותיות לא פחות מאשר טבעיות (למשל, קיומם של מטעים גנטיים והניסויים המדעיים שנעשים בהם), ובמעגל הכלכלי של תעשיית מוצרי העץ. בחלק הרביעי והאחרון מוצגות עבודות אדריכלים ומעצבים – כמו צ'ארלס וריי איימס, סדריק פרייס וSeARCH אדריכלים.

מתוך התערוכהצילום: Toon Koehorst

"המכון החדש" ברוטרדם נפתח בתחילת 2013 ומאחד בתוכו פעילויות של כמה מוסדות ותיקים – מכון האדריכלות הולנדי, המכון ההולנדי לעיצוב ואופנה (Premsela), והמכון הדיגיטלי Virtueel Platform.

מתוך התערוכהצילום: Toon Koehorst

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ