מרטינו סטירלי מונה לתפקיד האוצר הראשי של מחלקת האדריכלות במומה

היסטוריון האמנות השווייצי יתחיל את תפקידו במארס 2015 ויחליף את האוצר הנוכחי בארי ברגדול

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קשת רוזנבלום

המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (מומה) מינה את היסטוריון האמנות השווייצי ד"ר מרטינו סטירלי לתפקיד האוצר הראשי של מחלקת האדריכלות והעיצוב שלו. סטירלי, המשמש כעת כמרצה להיסטוריה של אדריכלות מודרנית באוניברסיטת ציריך, יתחיל את תפקידו במארס 2015 – אז יחליף את האוצר הנוכחי בארי ברגדול, שבשנה האחרונה עבר לחצי משרה.

סטירלי למד היסטוריה של האמנות והאדריכלות, גרמנית וספרות השוואתית באוניברסיטת ציריך, שם השלים תואר שני ב-2003. את הדוקטורט קיבל מהETH בציריך, שם השתתף בתוכנית "צורות אורבניות – תנאים והשלכות". במחקריו התמקד בנושאים כמו הייצוגים של האדריכלות בתקשורת, בשילוב בין אדריכלות ואמנות, דרכים להוראת אדריכלות, מודרניזם ופוסט־מודרניזם באמריקה הלטינית. הוא הרצה באוניברסיטאות פנסילבניה וקולומביה בארצות הברית וכן במוסדות אקדמיים בשווייץ. לפני שנתיים היה עמית מחקר במכון גטי שבלוס אנג'לס.

"מרטינו יהיה מנהיג אפקטיבי ואנרגטי", אמר אתמול מנהל המוזיאון גלן לאורי. "הוא נושא עמו פרספקטיבה בינלאומית, ויש לו יכולת יוצאת דופן להתייחס באופן מבריק לאדריכלות בהקשר התרבותי". סטירלי החמיא למוסד ולמחלקה הוותיקה הקיימת 82 שנים והצהיר כעל שאיפתו "לעצב את הדיון עכשווי על אדריכלות ועל העיר – באופן מקומי, לאומי וגלובלי".

מרטינו סטירליצילום: NCCR Iconic Criticism, Universit

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ