קשת רוזנבלום

האדריכלית אמאל אנדראוס (AMALE ANDRAOS) תכהן החל משנת הלימודים הקרובה כדיקנית החדשה של בית הספר ללימודים מתקדמים באדריכלות של אוניברסיטת קולומביה. היא תהיה הדיקנית ה–13 במספר מאז נוסדה התוכנית – והאשה הראשונה שתכהן בו.

אדראוס, בת 41, נולדה בביירות שבלבנון, התגוררה והתחנכה בערב הסעודית, צרפת, קנדה והולנד - שם עבדה במשרדו של רם קולהאס. ב–2002 עברה לניו יורק והקימה עם בן זוגה, האדריכל דן ווד, את משרד האדריכלות WorkAC, אותו הם מנהלים בשיתוף סם דופוז (Dufaux). בעבר לימדה במוסדות שונים - פרינסטון, הארורד והאוניברסיטה האמריקאית של ביירות, ומאז 2011 גם בקולומביה.

עמאלה אנדראוס. האשה הראשונה בתפקידצילום: CCAchannel - מתוך ערטץ

בשנים האחרונות היא עוסקת במחקרה בבחינת שאלת "העיר הערבית", והיא משמשת בין היתר כחברת הועד של המרכז הערבי לאדריכלות בביירות, ובוועדת ההיגוי של המרכזים הגלובלים שמרכזת אוניברסיטת קולומביה - במרכז העוסק במזרח התיכון.

בתפקידה החדש בקולומביה היא תחליף את ראש התוכנית הנוכחי, מרק ויגלי. במהלך כהונתה, היא מתכוונת לשים דגש על נושא הקיימות. "איך אנחנו בונים, באיזה קנה מידה, האם הגיוני לבנות? אלו השאלות שאני רוצה שכל סטודנט ישאל", אמרה בראיון ל"ניו יורק טיימס". "אנחנו חייבים לחשוב על ההשלכות של זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ