עבודת מיצב של האדריכל צבי הקר תוצג ביריד בברלין

העבודה של הקר - "If We Are Lucky" ("אם אנחנו בני מזל") - הוכנה במיוחד בעבור האירוע, שיערך במתחם הירידים בתחנת הרכבת הישנה שבמערב רובע קרויצברג

קשת רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קשת רוזנבלום

עבודת מיצב של האדריכל צבי הקר תוצג במסגרת יריד abc art berlin contemporary לאמנות עכשווית שיתקיים בברלין בסוף השבוע הבא (18-21.9). בדומה למרבית העבודות המשתתפות ביריד, העבודה של הקר - "If We Are Lucky" ("אם אנחנו בני מזל") - הוכנה במיוחד בעבור האירוע, שיערך ב-Station Berlin - מתחם הירידים בתחנת הרכבת הישנה שבמערב רובע קרויצברג.

העבודה של הקר היא מיצב בקנה מידה אנושי של מערה נטולת דפנות, העשויה מלוחות שטוחים צבועים אדום־כתמתם. עליהם מודבקות הדפסות של ציורי מערות בצרפת – שהורדו מן האינטרנט. "הסיכויים להחזיק מעמד הם קלושים, כמו גם שהעובדה שמשהו ייעשה בזמן מוטלת בספק. עבודת ההרס המתמשך תמשיך להאיץ בעקבות כוונות טובות. אשליה היא ההכנה היחידה שלנו", נכתב בטקסט הנלווה לעבודה.

המיצב של צבי הקרצילום: ללא קרדיט

"כתבתי כבר מזמן שאם לא ייעשה משהו, נמצא את עצמנו בחזרה במערות, וכיוון שאין סיכוי גדול שמשהו יקרה, זה מצבנו", אמר הקר ל"הארץ". "איכשהו יצא שהמערה היא גם סוג של ספיראלה", ציין, מוטיב שחוזר גם ביצירותיו האדריכליות, הידועה בהן היא "בית הספיראלה" ברמת גן.

זהו המשך לעבודה קודמת שלו ושמה "חורבות של כוונות טובות" (תרגום חופשי מRuins of Good Intentions) שהוצגה בעבר בגלריית נוימייסטר ברעם, השותפה בייצוגו בפרויקט הנוכחי יחד עם גלריית Nordenhake שגם כן הציגה אותו בעבר. ב"חורבות של כוונות טובות" היתה זו ערימת לבנים שנעקרו מדירה סמוכה לגלריה במסגרת שיפוצים שנערכו בה, ששימשו משל לכך שבנייה היא גם סוג של הרס, וגם קידמה יכולה בסופו של דבר להיות רגרסיבית.

יריד abc נערך מדי שנה באמצע ספטמבר מאז 2008, אז פותח בשיתוף גלריות ברלינאיות במטרה לקדם את שוק האמנות בברלין דרך אמנות מקומית ובינלאומית. השנה הוא ייערך בין 110 עמדות ברחבי העיר במשך ארבעה ימי פרפורמנס, הופעות מוסיקליות, שיח גלריה והרצאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ