האוצרת הראשית והמנהלת של המוזיאון לעיצוב ואופנה בליסבון תגיע לישראל

ברברה קונטינואו תגיע לישראל בחול המועד סוכות כאורחת של מוזיאון העיצוב חולון

יובל סער
יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל סער
יובל סער

ברברה קונטינואו (Barbara Countinuo), האוצרת הראשית והמנהלת של המוזיאון לעיצוב ואופנה בליסבון (MUDE), תגיע לישראל בחול המועד סוכות כאורחת של מוזיאון העיצוב חולון. קונטינואו, בת 43, היא מרצה בכירה בנושא אדריכלות שעוסקת במחקריה בנושא של עיצוב במרחב הציבורי. בנוסף היא חלק מצוות בינלאומי המוביל את פרויקט "הצללה אורבנית" של מוזיאון העיצוב חולון וקרן ברכה. מטרת הפרויקט היא להציף את נושא קיומן או העדרן של מערכות הצללה במרחב הציבורי בישראל, נושא שכמעט ולא נדון באופן מערכתי בעיצוב העכשווי. כמו כן היא תשמש כאוצרת אורחת בתערוכת "צל ערים" שתיפתח במוזיאון העיצוב חולון בקיץ 2015.

במסגרת התחרות הוזמנו 17 צוותים של מעצבים ואדריכלים בינלאומיים וישראלים להגיש הצעות לתכנון ובנייה של מבני הצללה לשימוש הציבור, בעלי פוטנציאל לשכפול באתרים נוספים בעלי אקלים דומה לזה בישראל. ההצעות נבחנו על חמישה אתרים ציבוריים מסוגים שונים ברחבי העיר חולון ובאחרונה בחר צוות השופטים את ההצעות הזוכות. בנוסף לקונטיניו על חבר השופטים נמנו ג'וזף גרימה (אוצר והעורך לשעבר של מגזין דומוס), פרופ' צבי אפרת (אדריכל, חוקר ובעלי משרד אפרת קובלסקי אדריכלים) וגנית מייזליץ־כסיף (אדריכלית ובעלי משרד מייזליץ-כסיף אדריכלים).

ההצעה של Cloud Seeding צילום: באדיבות מוזיאון ה

ההצעות הזוכות בתחרות: Cloud Seeding (זריעת עננים), הצעתם של משרד האדריכלים הניו יורקי, MODU (רחלי רותם ופו הואנג) בשיתוף גאוטקטורה (אדריכל ד"ר יוסי קורי), בני טבת, הו-יאן צ'ונג ואביחי שובל. NETWORK LAB, הצעתו של משרד המעצבים הבלגי Unfold בשיתוף publieke ruimte / Sannah Belzer ונועה חיים. Watts Combina של משרד האדריכלים הספרדי Andres Jaque / Office for Political Innovation בשיתוף עם כרם הלברכט. Under Blue Sky (תחת שמי תכלת) מאת סטודיו AN+ (נתנאל אלפסי ואביטל גורארי) בשיתוף Toshikatsu Kiuchi. ו-Serpentina של משרד האדריכלים היווני Point Supreme בשיתוף Reineke Otten ורוברט אונגר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ