גרמניה תממן הקמת מרכז מורשת לעיר הלבנה בת"א

המרכז יוקם בבית מקס ליבלינג בעיר. עיריית ת"א תשתתף גם היא במימון

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

ממשלת גרמניה תממן את הקמתו של מרכז מורשת לעיר הלבנה. את המימון, בסך 2.5 מיליון אירו, יעביר משרד הבינוי של ממשלת גרמניה לקרן תל אביב יפו לפיתוח וזו תקים את המרכז בבית מקס ליבלינג ברחוב אידלסון בעיר. עיריית תל אביב תשתתף גם היא בהקמת המרכז בסכום דומה.

על ההסכם המסדיר את הפרטים חתמו מזכיר הבינוי הגרמני, גונתר אדלר וראש העיר תל אביב יפו, רון חולדאי, שהוא גם יו"ר הקרן, ביום ראשון האחרון. המרכז החדש, כך סוכם, יקום במשך 2015, שהיא שנת היובל לכינון יחסי ישראל וגרמניה. הוא ירכז את כלל פעולות השימור בעיר הלבנה ויחשוף אותן ואת האדריכלות העירונית לבני נוער שיבקרו בו. סכום התמיכה שהתקבל מממשלת גרמניה אמור להספיק למימון פעילות המרכז בעשור הקרוב.

מרכז העיר תל אביב, האזור המכונה העיר הלבנה, הוא ריכוז מבני הבאוהאוס הגדול ביותר בעולם. המבנים תוכננו על ידי אדריכלים יהודיים יוצאי גרמניה, שהתחנכו בה ורכשו בה את השכלתם בשנות ה-30 של המאה הקודמת. כ-2,500 מבנים מוגדרים כיום לשימור באיזור זה ומתוכם 981 נכללים בתוכנית השימור הספציפית לעיר הלבנה. משום כך הכריז ארגון אונסק"ו בשנת 2003 על העיר הלבנה כעל אתר מורשת תרבות עולמית. הכרזה זו הונצחה באירועי הלילה הלבן הנחגגים בעיר בכל שנה.

בית מקס ליבלינג בתל אביבצילום: באדיבות עיריית תל אביב יפו

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ