תערוכות בוגרים 2014 |

מנשר: ממהומת אלוהים מאושרת לאיפוק עשוי היטב

עבודת וידיאו וסטילס המערבת את החושניות והסקסיות של החאפלה המזרחית בזו של מועדני הגייז; מיצב עשוי כדי חימר ושטיחוני תפילה; פרויקט צילום המתמקד בחזיתות בתים. אלה כמה מהעבודות הבולטות של בוגרי צילום ואמנות במנשר

גליה יהב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מצב האמנות משברי מאז ומתמיד, הן מבחינה פילוסופית והן מבחינה פרגמטית. אבל נראה כי השנה באמת נשבר שיא מקומי של משבריות במוסדות ללימוד האמנות, וכי אי ודאות, סכסוכי עבודה ואי אמון נוקב וגורף כאלה לא נראו בהם מאז המרד בבצלאל בסוף שנות ה-70.

אלו ניכרים בשלושת המוסדות המובילים, ברמה זו או אחרת. בבצלאל אמנם נמנעה ברגע האחרון שביתה כוללת, אבל רק בזכות פסיקת בית הדין לעבודה, שביטלה את הפיטורים המתוכננים ובעצם גם את שאר מהלכיה של הנהלת האקדמיה. בתוכנית התואר השני התפטר מנהל המחלקה רפאל זגורי־אורלי במחאה על קיצוצים ושיבוש עבודתו, ורק השבוע נודע כי ניקולא טרזי מונה למחליפו. כיום יחסי העבודה במוסד אמורים לחזור לשגרה, אך לאחר חילופי ההשמצות והטחת ההאשמות הפומבית בין כל הנוגעים בדבר - משבר האמון יהיה קשה לאיחוי. בשנקר אמנם לא הגיעו לטונים צורמים כמו בבצלאל, ונכון לעכשיו נרגע סכסוך העבודה שהוכרז שם עקב תנאי המרצים מן החוץ. אבל ימי המו"מ על ההסכם הקיבוצי בעיצומם, והם יתנהלו ככל הנראה עד תחילתה של שנת הלימודים הבאה. ואילו במדרשה מתקשים למצוא את האדם המתאים, שגם יהיה מעוניין להחליף את המנהל היוצא.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ