ג'יין רוזנברג, המאיירת של המשפטים המפורסמים בעולם, מספקת הצצה למקצועה הייחודי

כבר כמעט 40 שנה ג'יין רוזנברג מתרוצצת בין בתי המשפט בארה"ב, ומתעדת את המשפטים המפורסמים בעולם. "הצבעים והנייר שלי תמיד מוכנים ליד הדלת, לכל מקרה שלא יהיה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איורים ג'יין רוזנברג
צח יוקד
צח יוקד
ניו יורק
צח יוקד
צח יוקד
ניו יורק

שלושים ושלוש שנים אחרי, ג'יין רוזנברג עדיין זוכרת את היום שבו נקראה בבהילות לאולם בית המשפט בניו-יורק, שם פגשה לראשונה מבעד לבלוק הנייר ולחפיסת הצבעים את מי שבהמשך יהפוך לראש הממשלה ולאחד האנשים הפופולרים והשנויים ביותר במחלוקת בארץ. 

"אני זוכרת שהזניקו אותי לאולם בית המשפט בניו יורק כמה דקות לפני הכרעת הדין במשפט שרון", היא אומרת ביובש של מי שתחת המכחול שלה עברו כמה מהדמויות המפורסמות והצבעוניות ביותר בעולם. "הוא היה אדיב ונחמד מאוד", היא אומרת על מי ששלוש שנים אחרי פרוץ מלחמת לבנון הראשונה והטבח במחנות הפליטים סברה ושתילה היה פוליטיקאי מושמץ ציבורית ומרוסק מבחינה פוליטית. שרון, שהודח מתפקידו כשר הביטחון בעקבות המלצות דו"ח ועדת כהן לחקר הטבח ניהל אז משפט דיבה נגד המגזין האמריקאי היוקרתי "טיים" שפירסם כתבת תחקיר גדולה, ובה נטען כי זמן קצר לאחר רציחתו של מנהיג הפלנגות הנוצרי, בשיר ג'ומאייל, שוחח שר הביטחון דאז עם קרובי משפחתו על האפשרות לנקמה ביושבי מחנות הפליטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ